Piątek, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 10327
Zalogowanych: 48
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Na targach w Pradze nasz region cieszył się wielkim zainteresowaniem

Piątek, 15 lutego 2013, 8:08
Aktualizacja: Sobota, 16 lutego 2013, 8:37
Autor: Mea
Powiat: Na targach w Pradze nasz region cieszył się wielkim zainteresowaniem
Fot. Starostwo Jelenia Góra
Delegacja z jeleniogórskiego starostwa uczestniczyła w międzynarodowych Targach Holiday World w Pradze. – Byliśmy jedynym w pełni polskim stoiskiem na targach, gdzie prezentowaliśmy projekt „Karkonosze i Łużyce Górne – Aktywnie przez cztery pory roku”, markę Karkonoszy oraz ofertę gmin powiatu jeleniogórskiego – powiedziała Elżbieta Bojczuk, z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Pierwsze dwa dni były typowo branżowe dla firm i biur podróży. Prezentowano również wyposażenia hoteli. W sobotę i niedzielę mieszkańcy Pragi oraz turyści mogli zapoznać się z ofertą targów.

- Było bardzo duże zainteresowanie naszym projektem, pytano o kartę regionalną, dzięki której można uzyskać promocyjne ceny w niektórych muzeach czy restauracjach, o połączenia kolejowe do punktów, z których pieszo można przejść do innych atrakcyjnych turystyczne miejsc lub wrócić do Czech - – mówiła Elżbieta Bojczuk.

Oprócz katalogów, w których promowana jest aktywna turystyka górska, jak przysłowiowe ciepłe bułeczki „szły” mapy i spis baz noclegowych.

- Zainteresowanie było tak duże, że musieliśmy prosić o dowiezienie materiałów promocyjnych. Czesi interesowali się głównie narciarstwem biegowym, wędrowaniem na nartach oraz turystyką rowerową. Wielu zna już nasze tereny i chętnie do nich wraca. Interesowano się też ofertą Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Podgórzyna, a furorę zrobił katalog Karpacza z ofertą dla dzieci czy też wspinaczki w Janowicach Wielkich – podkreśliła Elżbieta Bojczuk.

W czterodniowych targach uczestniczyli przedstawiciele m.in. Indonezji, Chorwacji, Niemiec, Bułgarii, Kazachstanu, krajów afrykańskich. Nie zabrakło oczywiście stoisk gospodarzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
586
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr A z Gliwic
 
Kultura
Teatry uliczne – Clown Pinezka
 
Aktualności
Magia Karkonoszy w dwuminutowym filmie: Time Lapse, który zachwyca
 
Aktualności
Ulewa przeszkodzi w przedstawieniach?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group