Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4734
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Na Szrenicę jak na Alpe Cermis

Środa, 8 lutego 2012, 18:31
Aktualizacja: 18:32
Autor: red.
Szklarska Poręba: Na Szrenicę jak na Alpe Cermis
Fot. użyczone
Reprezentacje USA i Czech zapowiedziały już udział w FIS World Uphill Trophy, zawodach towarzyszących Pucharowi Świata w narciarstwie biegowym w Szklarskiej Porębie. 19 lutego w niedzielę amatorzy będą mieli okazję ścigać się z zawodowcami.

FIS World Uphill Trophy to powrót do klasyki narciarstwa, do czasów, gdy te same narty służyły do wędrowania i zjeżdżania. Zawody polegają na podbiegnięciu niemal na szczyt Szrenicy i następnie zjazd nartostradą do mety, która jest w pobliżu miejsca startu. Start zaplanowano na końcu nartostrady Puchatek. Uczestnicy biegu pokonają też nartostradę Śnieżynka biegnąc ponad 3 km pod górę. Następnie pokonają trasę przez Halę Szrenicką skąd zjadą nartostradą Lolobrygida w dół do mety. Na koniec będzie ich czekał jeszcze 300 metrowy finisz pod górę także na nartostradzie Puchatek.

Podczas ubiegłorocznych testowych zawodów okazało się, że dla naprawdę dobrych narciarzy zjazd nie stanowi problemu. Najlepsi zawodnicy na biegówkach jechali szybciej od narciarzy na nartach zjazdowych. Trasa jest równie wymagająca jak ta Alpe Cermis podczas finału Tour de Ski. Suma przewyższeń wynosi 500 metrów. Limit czasu na podbiegu dla zawodników to zaledwie 30 minut. Wydaje się, że to nie jest wiele, ale pamiętać trzeba, że podczas ubiegłorocznej próby najlepsi w krótszym czasie pokonali całą trasę. Jest duża szansa, że w tym roku pierwszych zawodników będzie można zobaczyć już po dwudziestu paru minutach.

Chęć udziału w niedzielnym FIS World Uphill Trophy zgłosiły dwie Słowaczki, reprezentacja Czech i USA z Kikkan Randall, która zajmuje czwarte miejsce w Pucharze Świata. Będzie więc okazja do ścigania się z najlepszymi. Zawody organizowane są w dwóch kategoriach: zawodnicy z FIS Code oraz amatorzy. Dla tych ostatnich przygotowano 50 miejsc, ale jeśli do startu zgłosi się mniej „zawodowców” to liczba miejsc dla amatorów może zostać powiększona. Zapisy prowadzone są do 15 lutego za pośrednictwem strony www.sport.szklarskaporeba.pl.

Dla zwycięzców organizatorzy szykują atrakcyjne nagrody. W kategorii FIS code pula nagród dla kobiet i mężczyzn za miejsca I-X wynosi po 10 tys. euro. Dla amatorów przygotowywane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ale chyba w tym wypadku ważniejsze jest, że będzie można się porównać z najlepszymi na świecie zawodnikami pokonując trasę razem z nimi.

18 lutego – 15.00-18.00 weryfikacja zgłoszeń z FIS code (amatorzy na bieżąco do 15 lutego)
19.00 Odprawa techniczna (Hotel Bornit)

19 lutego 2012 (niedziela) Szrenica (biuro zawodów górny parking ul. Turystyczna)
7.00-8.30 – oglądanie trasy
7.00-8.30 – wydawanie numerów startowych
9.00 start FIS code mężczyźni
9.03 start FIS code kobiety
9.06 start amatorzy
10.00 ceremonia wręczania nagród
11.00 konferencja prasowa

Organizator zastrzega sobie prawo dokonania istotnej zmiany programu. UWAGA! 19 lutego ośrodek narciarski SkiArena Szrenica czynny od 10.00

(Organizator)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group