Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2828
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na szlaku do Częstochowy

Sobota, 28 lipca 2007, 0:00
Autor: AGA
Jelenia Góra: Na szlaku do Częstochowy
Fot. Agnieszka Gierus
Jeleniogórscy pielgrzymi wyruszyli w XV Pieszej Pielgrzymce Diecezji Legnickiej na Jasną Górę.

Wyszli z placu Kościelnego po mszy św. o godz. 10. Najpierw pokonają dystans z Jeleniej Góry do Legnicy, gdzie połączą się z całą legnicką pielgrzymką i 31 lipca podążą razem ku Częstochowie. Dotrą tam 9 sierpnia.

Pielgrzymi podzieleni są na osiem grupy, zgodnie z miejscem ich zamieszkania. Jeleniogórzanom przypadł numer drugi. W pierwszym dniu mają do pokonania 16-kilometrową trasę do Lubiechowej.

– W pielgrzymce biorę już udział po raz czwarty. Najważniejsze dla mnie jest to, że idę z intencją, którą mam sercu. Cieszę się też, że będę mogła spotkać się ze znajomymi i wiem, że na pewno przeżyję chwile, które na długo pozostaną w moim sercu – mówi 18-letnia Ania Łęcka. Jej koleżanka, Agnieszka Tkaczyszyn dodaje, że nie wyobraża sobie wakacji bez pielgrzymki.

– W czasie drogi mogę przemyśleć wiele spraw, poznać nowych ludzi, cieszyć się i bawić razem z nimi. Jednak najważniejszy jest aspekt religijny. W dzień powszedni nie ma się tyle czasu, żeby poświęcić go Bogu, a pielgrzymka jest ku temu doskonałą okazją – mówi Agnieszka. Twierdzą, że najtrudniejsze są pierwsze trzy dni drogi, a potem większość już się przyzwyczaja. – Ale kondycję mamy bardzo dobrą – dodają.

Podczas kazania pielgrzymi usłyszeli m.in., że mają być znakiem dla innych, że w świecie, gdzie każdy ciągnie w swoją stronę, można żyć inaczej, piękniej. – Pamiętajcie, że nie będzie to zwykła droga, ale droga połączona z ofiarą waszego życia, oddana Chrystusowi – mówił ks. Bogdan Żygadło, proboszcz parafii św. Erazma i Pankracego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group