Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 15105
Zalogowanych: 104
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Na spacer z pijanymi tatą i mamą

Wtorek, 13 lipca 2010, 9:27
Aktualizacja: 9:27
Autor: KPP
Mocno pijani rodzice opiekowali się czwórką dzieci w wieku od ośmiu miesięcy do ośmiu lat.

Do zdarzenia doszło w Mysłowie (powiat jaworski). Po zawiadomieniu o parze, która – chwiejnym krokiem – spacerowała drogą z czwórką dzieci, na miejsce udała się policja. Po zatrzymaniu wskazanych okazało się, że dorośli są pijani. 26-letnia kobieta, matka dzieci miała ponad 2,2 promila , natomiast jej konkubent 25-letni mężczyzna ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W takim stanie rodzice opiekowali się czwórką potomstwa w wieku od 8 miesięcy do 8 lat. Dzieciom podczas spaceru nic się nie stało. Ze względu na stan nietrzeźwości dorośli trafili do izby wytrzeźwień, a dzieci zostały umieszczone w domu małego dziecka.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia, a o sytuacji powiadomiony został sąd rodzinny. Jeżeli okaże się, że opiekunowie swoim zachowaniem stworzyli zagrożenie dla życia lub zdrowia dzieci, rodzicom może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Sonda

Ile książek przeczytałaś/eś w tym roku?

Oddanych
głosów
1139
Żadnej
30%
Jedną
8%
Dwie
8%
Trzy lub więcej
54%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Czy szczepionka na COVID sprzedała nam raka? Prawda czy mit?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Karkonosze
Znicze zostaw w domu – tu króluje cisza
 
112
Trzeźwa 18–latka spadła z wiaduktu!
 
Kultura
Pierwsza płyta Aleksandra Szalonka z Jeleniej Góry
 
Inwestycje
„Enklawa Cieplice” nabiera kształtów
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group