Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7290
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Na sesji o pieniądzach

Sobota, 28 lipca 2018, 7:46
Aktualizacja: Niedziela, 29 lipca 2018, 14:01
Autor: WAC
Powiat: Na sesji o pieniądzach
Fot. WAC
Wczoraj (27.07) na nadzwyczajnej sesji zebrali się radni Powiatu Jeleniogórskiego. W trakcie obrad dokonano kilku zmian w budżecie powiatu.

Termin sesji został wymuszony faktem, że wczoraj był ostatni dzień, kiedy Zarząd Powiatu mógł podpisać umowę z wykonawcą remontu połączonego z termomodernizacją kompleksu budynków Domu Pomocy Społecznej „Junior” w Miłkowie.

Aby tak się stało potrzebna była zgoda radnych, gdyż kwota jaką zaproponowała za swoje prace wybrana w przetargu firma o ponad 770 tysięcy złotych przekracza tę, która była zarezerwowana w budżecie powiatu, czyli 3,1 miliona złotych.

Radni wprowadzili jeszcze kilka zmian budżetowych, m.in. wyasygnowali środki na szkolenie uzdolnionej sportowo młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, a także na zakup dodatkowego sprzętu multimedialnego dla powstającego Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz na utrzymanie dzieci umieszczonych w placówkach opiekuńczo – wychowawczych na terenie innych powiatów oraz na działanie warsztatów terapii zajęciowej.

Z planu wydatków zniknęły zaś pieniądze, które powiat rezerwował na wkład do mającego być realizowanym wraz z partnerem niemieckim projektu „Skarbiec Karkonoszy – zamki, pałace oraz parki po obu stronach Nysy”. Ostatecznie nie dojdzie on do skutku, gdyż nie dostał dofinansowania unijnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group