Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9850
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Na S3 do granicy (też) roboty trwają

Czwartek, 21 stycznia 2021, 6:01
Autor: WAC
Region: Na S3 do granicy (też) roboty trwają
Fot. GDDKiA
Kilka dni temu informowaliśmy o intensywnych pracach na budowie odcinka drogi ekspresowej S3, pomiędzy Bolkowem, a Kamienną Górą. Podobnie duży ruch panuje na kolejnym nowo powstającym fragmencie S3 od Kamiennej Góry do granicy państwa w Lubawce.

Na odcinku od Kamiennej Góry do granicy państwa w Lubawce w pierwszych dniach stycznia pracowało 65 jednostek sprzętowych oraz 226 osób. Wykonywane roboty drogowe polegały między innymi na wzmocnieniu podłoża kolumnami FDC, wykonywaniu wykopów i usuwaniu humusu. W zakresie robót mostowych odbywały się roboty palowe, wzmacnianie podłoża gruntowego za pomocą kolumn DSM oraz posadowienia fundamentów obiektów pod stanowiska do nasuwania pali prefabrykowanyh. Na budowie trwają też prace elektroenergetyczne, które związane są z budową zasilania przy obiektach inżynierskich. Trwa usuwanie kolizji instalacji, budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Droga ekspresowa S3 będzie drogą dwujezdniową, wyposażoną w dwa pasy ruchu i pas awaryjny. W ramach inwestycji o długości ok. 15,3 km wykonanych zostanie 17 obiektów inżynierskich w ciągu i nad drogą ekspresową S3 oraz 13 przepustów dla celów ekologicznych (przejścia dla małych zwierząt i płazów). Ponadto zostaną wybudowane trzy węzły drogowe, dwa punkty kontroli granicznej, drogi dojazdowe i wewnętrzne. Istniejąca sieć dróg zostanie odpowiednio przebudowana.

Twoja reakcja na artykuł?

72
90%
Cieszy
1
1%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
1%
Złości
5
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
729
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group