Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 6214
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na remont Teatru Norwida jeszcze poczekamy

Niedziela, 24 grudnia 2017, 8:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 grudnia 2017, 9:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Na remont Teatru Norwida jeszcze poczekamy
Fot. użyczone
Przed wakacjami władze miasta oraz Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze zapowiadały, że od września rozpocznie się remont placówki, na który wszyscy miłośnicy sztuki teatralnej bardzo czekają. Kiedy zostanie wyłoniony wykonawca i jakie są przyczyny opóźnienia? O to zapytaliśmy Tadeusza Wnuka, dyrektora jeleniogórskiego teatru.

Skąd wzięło się opóźnienie? - Została zmieniona koncepcja funkcjonowania dwóch budynków - ta stworzona w 2015 roku zdecydowanie odbiegała od tej, która jest teraz tworzona. Jest ona bardziej uniwersalna i zachowuje kwestie związane z konserwatorem zabytków. To wymagało dużych przeróbek i zgody Urzędu Marszałkowskiego - wyjaśnia Tadeusz Wnuk.

- Pierwotnie zakładano, że zabytkowa część teatru, jak i przybudówka (dekoratornia) miały być Międzynarodowym Centrum Edukacyjnym, natomiast teraz główny budynek będzie przeznaczony wyłącznie dla potrzeb kulturalnych, a przybudówka będzie spełniała część magazynową i administracyjną - dodał dyrektor. W związku ze zmianami, całe zadanie podzielono na dwa etapy: pierwszy dotyczy zabytkowej części teatru i właśnie oczekuje na wyłonienie wykonawcy, a na drugi etap placówka będzie ubiegać się o nowe środki.

Aktualnie jest ogłoszony przetarg na wykonawcę robót budowlano-konserwatorskich I etapu. Oferty zbierane są do 8 stycznia 2018 roku. Zakończenie robót w pierwszym etapie planowane jest do 10 grudnia 2018 roku. Jak przekonuje dyrektor, jest zainteresowanie ze strony potencjalnych wykonawców, którzy składają zapytania. Wartość inwestycji to ok. 20 milionów złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group