Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9312
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra / Radomierzyce: Na ratunek bibliotece w Radomierzycach

Czwartek, 26 sierpnia 2010, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: Angela
Jelenia Góra / Radomierzyce: Na ratunek bibliotece w Radomierzycach
Fot. Gabi
Książnica Karkonoska, jej dyrektor i posłem w jednej osobie, Marcin Zawiła, dolnośląscy bibliotekarze oraz ludzie dobrej woli ruszają na ratunek bibliotece w Radomierzycach. Na każdym piętrze i we wszystkich filiach książnicy wystawione są kasety, do których mieszkańcy wrzucają pieniądze na nowe książki. Sierpniowa powódź zniszczyła tam doszczętnie wszystko.

Podczas tegorocznej powodzi w budynku biblioteki w Radomierzycach będącej filią biblioteki zgorzeleckiej, woda sięgała po sufit. Zniszczyła dosłownie wszystko, co znajdowało się w placówce. Zalane zostały regały z książkami, urządzenia, pomieszczenia i dokumenty.

- Odbudowanie tej biblioteki postawiliśmy sobie za punkt honoru. W Jeleniej Górze, społeczna akcja zbiórki pieniędzy do kaset została zaakceptowana przez prezydenta miasta. Teraz zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się do niej. Z zebranych pieniędzy chcemy zakupić nowe książki. O pomoc zwróciliśmy się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytutu Książki, które już zaoferowały pomoc w zakupie regałów i urządzeń do biblioteki. Wójt Radomierzyc organizuje środki i siły do odnowienia pomieszczeń biblioteki. Celowo nie zbieramy książek, bo część z nich przygotowaliśmy już z zlikwidowanej filii naszej biblioteki. Chcemy jednak zakupić nowe książki i stworzyć w Radomierzycach bibliotekę z prawdziwego zdarzenia – mówi Marcin Zawiła, poseł i dyrektor Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze.

Zbiórka pieniędzy rozpoczęła się w poniedziałek i potrwa do końca roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
284
Nigdy
19%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group