Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 7112
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra / Radomierzyce: Na ratunek bibliotece w Radomierzycach

Czwartek, 26 sierpnia 2010, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: Angela
Jelenia Góra / Radomierzyce: Na ratunek bibliotece w Radomierzycach
Fot. Gabi
Książnica Karkonoska, jej dyrektor i posłem w jednej osobie, Marcin Zawiła, dolnośląscy bibliotekarze oraz ludzie dobrej woli ruszają na ratunek bibliotece w Radomierzycach. Na każdym piętrze i we wszystkich filiach książnicy wystawione są kasety, do których mieszkańcy wrzucają pieniądze na nowe książki. Sierpniowa powódź zniszczyła tam doszczętnie wszystko.

Podczas tegorocznej powodzi w budynku biblioteki w Radomierzycach będącej filią biblioteki zgorzeleckiej, woda sięgała po sufit. Zniszczyła dosłownie wszystko, co znajdowało się w placówce. Zalane zostały regały z książkami, urządzenia, pomieszczenia i dokumenty.

- Odbudowanie tej biblioteki postawiliśmy sobie za punkt honoru. W Jeleniej Górze, społeczna akcja zbiórki pieniędzy do kaset została zaakceptowana przez prezydenta miasta. Teraz zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się do niej. Z zebranych pieniędzy chcemy zakupić nowe książki. O pomoc zwróciliśmy się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytutu Książki, które już zaoferowały pomoc w zakupie regałów i urządzeń do biblioteki. Wójt Radomierzyc organizuje środki i siły do odnowienia pomieszczeń biblioteki. Celowo nie zbieramy książek, bo część z nich przygotowaliśmy już z zlikwidowanej filii naszej biblioteki. Chcemy jednak zakupić nowe książki i stworzyć w Radomierzycach bibliotekę z prawdziwego zdarzenia – mówi Marcin Zawiła, poseł i dyrektor Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze.

Zbiórka pieniędzy rozpoczęła się w poniedziałek i potrwa do końca roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group