• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 9:41
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 4812
  • Zalogowanych: 16
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Na ratunek bibliotece w Radomierzycach

Wiadomości: Jelenia Góra / Radomierzyce
Czwartek, 26 sierpnia 2010, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: Angela
Fot. Gabi
Książnica Karkonoska, jej dyrektor i posłem w jednej osobie, Marcin Zawiła, dolnośląscy bibliotekarze oraz ludzie dobrej woli ruszają na ratunek bibliotece w Radomierzycach. Na każdym piętrze i we wszystkich filiach książnicy wystawione są kasety, do których mieszkańcy wrzucają pieniądze na nowe książki. Sierpniowa powódź zniszczyła tam doszczętnie wszystko.

Podczas tegorocznej powodzi w budynku biblioteki w Radomierzycach będącej filią biblioteki zgorzeleckiej, woda sięgała po sufit. Zniszczyła dosłownie wszystko, co znajdowało się w placówce. Zalane zostały regały z książkami, urządzenia, pomieszczenia i dokumenty.

- Odbudowanie tej biblioteki postawiliśmy sobie za punkt honoru. W Jeleniej Górze, społeczna akcja zbiórki pieniędzy do kaset została zaakceptowana przez prezydenta miasta. Teraz zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się do niej. Z zebranych pieniędzy chcemy zakupić nowe książki. O pomoc zwróciliśmy się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytutu Książki, które już zaoferowały pomoc w zakupie regałów i urządzeń do biblioteki. Wójt Radomierzyc organizuje środki i siły do odnowienia pomieszczeń biblioteki. Celowo nie zbieramy książek, bo część z nich przygotowaliśmy już z zlikwidowanej filii naszej biblioteki. Chcemy jednak zakupić nowe książki i stworzyć w Radomierzycach bibliotekę z prawdziwego zdarzenia – mówi Marcin Zawiła, poseł i dyrektor Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze.

Zbiórka pieniędzy rozpoczęła się w poniedziałek i potrwa do końca roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~olo 26-08-2010 9:01
no to ma na co poseł przeznaczyć swoją poselską jałmużnę. Świetna inicjatywa
~R.Kiełek 26-08-2010 9:48
Duże brawa ! dla Książnicy Karkonoskiej i jej szefa Pana Marcina Zawiły za piękną incjatywę pomocy wiejskiej bibliotece w Radomierzycach, którą to niestety nie oszczędził żywioł powodzi !!! Myślę że teraz należałoby zlokalizować ją w bardziej bezpiecznym miejscu (wysokości) Wierzę ,że społeczeństwo tej miejscowości i władze lokalne o to zadbają..W tym skomercjalizowanym świecie Książka jest ostoją kultury i należy o nią dbać, i na wskroś chronić...
Piipi Jelonkowa 26-08-2010 18:30
..to jest wielka tragedia dla mieszkancow z Radomierzyc ! ..szczególnie teraz,gdy dzieci będą uczęszczac do szkoły ! ~Pomysł Pana Zawiły jest ..STRASZNIE PIĘKNY ! ~Wiadomo .. *Chłopak Jelonkowy myśli SERCEM !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
795
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group