Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 2279
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na przechodniów runą balkony?

Piątek, 5 maja 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Na przechodniów runą balkony?
Fot. Archiwum Piotrowski
Część balkonów w poniemieckich kamienicach jest w fatalnym stanie. Od lat nieremontowane mogą się zawalić. Zagrożeniem są także balkony na osiedlu Zabobrze.

– Sypie się z nich tynk. Ludzie boją się na te balkony wychodzić. Mają drewnianą, zmurszałą konstrukcję – mówi jedna z mieszkanek z Wojska Polskiego.

Gospodarze domów, w większości zakłady gospodarki lokalowej, starają się na bieżąco modernizować zniszczone balkony. – Ale nie jesteśmy tego w stanie robić wszędzie – mówi Lucyna Januszewska, dyrektor ZGL „Północ”.

Stary balkon udało się wyremontować w zabytkowym budynku Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Grottgera. Ale nie było możliwości zachowania dawnej balustrady. Była zbyt zniszczona

Są także drastyczne rozwiązania: grożące zawaleniem balkony likwiduje się. Tak postąpiono w kamienicy przy ulicy Złotniczej. W wielu przypadkach na takie prace potrzebna jest zgoda konserwatora zabytków.

W blokach na osiedlu Zabobrze niebezpieczeństwo zawalenia się na chodnik balkonów wynika z betonowych donic, które obciążono dodatkowo ziemią. Nikt z projektantów nie pomyślał, że to może być problem.
Częściowo rozwiązuje go Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która felerne donice z wysokościowców demontuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group