Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7592
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Na pomoc pogorzelcom

Piątek, 1 kwietnia 2022, 6:02
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Na pomoc pogorzelcom
Fot. użyczone
Sąsiedzi, znajomi oraz inni mieszkańcy Janowic Wielkich ruszyli z pomocą osobom, których dotknęły skutki pożaru do jakiego doszło w miniony poniedziałek (28.03) w jednym z budynków przy ul. Zamkowej.

Pożar, którego przyczyną było najprawdopodobniej podpalenie, wybuchł około godziny 15.30. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi strażaków stwierdził rozwinięty pożar drewnianej przybudówki stanowiącej część budynku mieszkalnego. W trakcie akcji gaśniczej podano sześć prądów gaśniczych wewnętrznych i zewnętrznych oraz wyniesiono cztery butle z gazem propan – butan. Przeprowadzono prace rozbiórkowe konstrukcji budowlanych oraz ewakuowano 10 osób w tym dwójkę dzieci.

Niemal od razu po zakończeniu akcji gaśniczej ruszyła akcja pomocy pogorzelcom. Środki, które pomogą w odbudowie zniszczonych mieszkań gromadzone są także przez portal zrzutka.pl. Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/ws58n3?arid=ws58n3-hs2TG3eFVKsdthsB

Mieszkanie na parterze zostało zalane wodą podczas akcji gaśniczej – opowiada inicjatorka akcji pomocy dla pogorzelców Dominika Szymańska. - Dużo gorzej sytuacja wygląda w mieszkaniu na górze, które praktycznie wraz z wyposażeniem całkowicie spłonęło. Mieszkający w nim wraz z niepełnosprawną córką rencista został niemal z gołymi rękami. Dlatego staramy się mu pomóc, porządkując spalone mieszkanie, a także starając się załatwić potrzebne do odbudowy materiały budowlane i organizując zbiórkę w sieci. W akcję pomocy włączyły się też Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Nadleśnictwo „Śnieżka”, którego pracownikiem był poszkodowany oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Janowicach Wielkich. Choć w ten sposób możemy mu się odwdzięczyć, gdyż jest on dobrym człowiekiem, który dopóki mógł to nam wszystkim pomagał poprzez drobne prace przydomowe, pilnowanie mieszkania podczas wyjazdów, czy też nawet pilnując dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

3
8%
Cieszy
2
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
15
39%
Smuci
1
3%
Złości
17
45%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
184
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
17%
10-20 lat
45%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group