Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5757
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Na pomoc Grecji

Poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 13:59
Aktualizacja: 14:10
Autor: WAC
Powiat: Na pomoc  Grecji
Fot. KG PSP
Trzech strażaków z pojazdem gaśniczym z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze znalazło się w grupie 143 ratowników z Polski dysponujących 46 pojazdami (samochody gaśnicze, specjalne, dowodzenia i łączności, kontenery, quady, busy , autobusy i przyczepy), która ruszyła z pomocą dla walczącej z pożarami Grecji.

Misja polskich strażaków potrwa do 23 sierpnia. Siły, które ruszyły ze wsparciem dla greckich ratowników walczących z pożarami lasów szalejącymi na północny wschód od Aten oraz w południowym regionie Peloponezu, należą do dwóch specjalnych modułów do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów Komend Wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej z Wrocławia i Poznania.

Wyjazd naszych strażaków do Grecji ma związek z tym, że jeleniogórska jednostka PSP wchodzi w skład wrocławskiego modułu gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów - mówi zastępca komendanta miejskiego PSP bryg. Andrzej Ciosk. - W tym przypadku zgodnie z zapotrzebowaniem wysłaliśmy do akcji dowódcę, dwóch strażaków - kierowców i samochód wężowy. Jesteśmy bardzo dumni że również nasi strażacy, są już w drodze na południe Europy i będą pomagać gasić pożary lasów, które pustoszą Grecję.

Twoja reakcja na artykuł?

20
74%
Cieszy
4
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
2
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group