Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 4835
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Na pomoc bezdomnym

Czwartek, 14 stycznia 2021, 15:01
Autor: 112
Powiat: Na pomoc bezdomnym
Fot. Archiwum Policji
W środę (13.01) kolejny raz policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz strażnicy miejscy sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone.

Akcja ma na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji. Osoby bezdomne, które zastali mundurowi w pustostanach, rozwalających się budynkach i na terenach ogrodów działkowych zostały poinformowane, gdzie mogą ogrzać się oraz dostać ciepły posiłek. W ramach prowadzonych działań mundurowi dostarczyli potrzebującym ciepły obiad.

W związku z epidemią Covid-19 osoby bezdomne z zachowaniem reżimu sanitarnego mogą zgłosić się i zjeść ciepły posiłek codziennie w godzinach od 18.00 do 20.00 w Ogrzewalni przy ul. Grunwaldzkiej 51 w Jeleniej Górze.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

Twoja reakcja na artykuł?

6
38%
Cieszy
1
6%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group