Zalogowanych: 15

Polana Jakuszycka: Na polanie w Jakuszycach odbywają się MP

Wtorek, 22 marca 2016, 23:08
Aktualizacja: Piątek, 25 marca 2016, 17:14
Pierwsza konkurencja Mistrzostw Polski Seniorów 2016 w biegach narciarskich to team sprinty, czyli dwuosobowe sztafety sprinterskie, w
których każdy z członków teamu pokonuje trzykrotnie trasę sprintu. Biegi są rozgrywane stylem klasycznym.

Tytuły mistrzów Polski w team sprincie mężczyzn zdobyli zgodnie z przewidywaniami Maciej Staręga i Paweł Klisz reprezentujący UKS Rawa
Siedlce z czasem 26:08 minuty. Kolejne medale to braterskie duety, czyli sztafety złożone z braci. Srebro dla Jana i Kacpra Antolców (strata 21,1 sekundy) z LKS Poroniec Poronin, brąz dla zawodników MKS Istebna Dominika i Kamila Burych (strata 1:11,6 minuty). Kolejne miejsca to:
4. UKS Regle Kościelisko - Mateusz Chowaniak i Andrzej Pradziad
5. MKS Trójwieś Beskidzka - Bartłomiej Rucki i Mateusz Haratyk
6. AZS Zakopane - Michał Lańda i Jakub Twardowski
8 miejsce braci Piotra i Michała Skowron reprezentujących MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.

Złote medale w team sprintach kobiet zdobyły zawodniczki LKS Wiśniowa Osieczany Sylwia Jaśkowiec i Urszula Łętocha z czasem 32:00, 5 minuty.Zawodniczki trenerki Anny Bubuli wyprzedziły o minute i 46 sekund Katarzynę Stokfisz i Monikę Skinder reprezentujące MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i siostry Izabelę i Marcelę Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.
Kolejne miejsca dla:
4. UKS Regle Kościelisko (Emilia Nawara i Justyna Pradziad)
5. LKS Witów Mszana Górna (Klaudia Kołodziej i Justyna Kołodziej)
6. UKS Rawa Siedlce (Joanna Bronisz i Daria Krupa)

Równolegle do odbywających się Mistrzostw Polski zostały rozegrane Mistrzostwa Karkonoszy i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

Wyniki:

Juniorzy B
1 miejsce - Oskar Wysocki - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra /SMS Szczyrk
2 miejsce - Ireneusz Wierzbowski - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
3 miejsce - Bartosz Kaczmarek - KSM Łabski Szklarska Poręba/SMS Szklarska Poręba