Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8534
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Na Polanie Jakuszyckiej będzie też muzeum

Środa, 30 grudnia 2020, 8:17
Autor: TS
Polana Jakuszycka: Na Polanie Jakuszyckiej będzie też muzeum
Fot. DCS Polana Jakuszycka
Jedną z atrakcji Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej będzie muzeum, w którym mają się znaleźć eksponaty związane ze sportami zimowymi. Ogromna inwestycja samorządu województwa ma być gotowa w trzecim kwartale 2021 roku.
Bez wątpienia sale muzealne w ramach DCS będą wyjątkowo nowoczesne, wyposażone w sprzęt multimedialny – powiedział Marek Obrębalski, wiceprzewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego.

Atrakcyjność muzeum sportów zimowych ma być efektem współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego m.in. z Polskim Związkiem Narciarskim.

Podjęte zostały rozmowy z Polskim Związkiem Narciarskim – z Apoloniuszem Tajnerem, aby również inni sportowcy, w tym Justyna Kowalczyk – przekazali swoje zbiory z sukcesów na arenie międzynarodowej. Mam nadzieję, że jak najwięcej osób będzie mogło zobaczyć przygotowane zbiory – dodał radny z Bezpartyjnych Samorządowców.

Wykonawcą budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu jest konsorcjum firm PORR S.A., Akme Zdzisław Wiśniewski i Elektromontaż Rzeszów S.A. Koszt inwestycji to 142 mln złotych netto (ok. 175 mln zł brutto), z czego samorząd województwa przeznaczył na ten cel 30 mln zł, strona rządowa 35 mln zł, a do 100 mln zł pochodzić będzie z kredytu zaciągniętego przez spółkę marszałkowską - Dolnośląski Park Innowacji i Nauki. Oddanie inwestycji planowane jest na drugą połowę 2021 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group