Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5947
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na Podwalu przyspieszenie

Poniedziałek, 7 lutego 2022, 6:14
Autor: UM Jelenia Góra (komunikat)
Jelenia Góra: Na Podwalu przyspieszenie
Fot. Archiwum
Dobra pogoda sprzyja przyspieszeniu prac na moście w ciągu ul. Podwale.
Trwa właśnie zbrojenie „ustroju nośnego” mostu, a do tych prac sprowadzono dodatkową ekipę, mając na względzie przyspieszenie robót. Jeśli nie nastąpią nieprzewidziane przeszkody, w tym pogorszenie pogody, to na przełomie lutego/marca można oczekiwać, że uda się doprowadzić do przejezdności tej przeprawy, choć to nie będzie jeszcze finał robót. Przejezdność zapewnią dwa pasy, po jednym w obu kierunkach.

Piesi jeszcze przez jakiś czas będą mieli możliwość przechodzenia jak obecnie, po kolejnym mostku. Ułożenie chodników, instalacja balustrad, itp. prace będą wykonywane m.in. z udziałem żywic, które wymagają innych i bardziej stabilnych temperatur powietrza.

Ustrój nośny, co brzmi bardzo fachowo – to płyta, na której potem będą układane warstwy izolacji i nawierzchnia. To główny element całego mostu – będzie miała grubość od ok. 70 do prawie 90 cm, w zależności od miejsca, bo nie na całej powierzchni będzie tak samo gruba. A że – stanowiąc monolit - powinna unieść pojazdy na wszystkich pasach, to jej powierzchnia przekracza łącznie ok. 200 m kwadr., stąd niezbędna jest wyjątkowa staranność przy jej konstrukcji. Płyty przejściowe za przyczółkami są już zabetonowane.

Może się więc okazać, że „odkorkowanie” przejazdów na tej trasie nastąpi w znacznej części już za ok. 4 tygodnie, natomiast wszystko wskazuje, że całość robót, wraz z wszystkimi instalacjami zostanie, zakończona – zgonie z ostatnimi zapowiedziami – w kwietniu. Wtedy też po chodnikach wzdłuż mostu będą mogli przechodzić piesi.

Twoja reakcja na artykuł?

15
60%
Cieszy
5
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
8%
Smuci
0
0%
Złości
3
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group