Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 11204
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na początku marca kolejna premiera w Norwidzie

Czwartek, 22 lutego 2018, 7:41
Aktualizacja: Piątek, 23 lutego 2018, 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Na początku marca kolejna premiera w Norwidzie
Fot. Przemek Kaczałko
Teatr im. C.K. Norwida kończy przygotowania do kolejnej premiery. Już 3 marca jeleniogórska publiczność będzie miała okazję zobaczyć "Gąskę" Nikołaja Kolady w reż. Piotra Bogusława Jędrzejczaka. Jak zapowiadają twórcy, czeka nas rosyjska triada, bowiem w tym roku planowane jest także wystawienie spektakli "Walentynki" Wyrypajewa oraz "Niedźwiedź. Oświadczyny" Czechowa.

- Uwielbiam rosyjską literaturę, sam grałem w wielu przedstawieniach reżyserowanych przez wybitnych Rosjan – wyznał Tadeusz Wnuk, dyrektor Teatru Norwida, który podkreśla, że rosyjska literatura obnaża wnętrze człowieka – nie ma nic do ukrycia. - „Gąska” dotyka bezpośrednio nas – aktorów.

- W Rewizorze Horodniczy mówił "z czego się śmiejecie? Z samych siebie...". Tutaj będziemy mieli właśnie taką sytuację. Jak będziemy potrafili śmiać się z siebie, to znaczy, że znaleźliśmy dystans do pewnych rzeczy, a więc będziemy zdrowsi - dodał T. Wnuk.

Na finał spektaklu widzowie usłyszą piosenkę stworzoną specjalnie na tę okazję. - Jan Wołek napisał tekst, a Janusz Strobel muzykę. To mistrzowski duet – Himalaje polskiej piosenki – stwierdził Piotr Bogusław Jędrzejczak. Nad wokalem Anny Ludwickiej-Manii, która gra tytułową Gąskę pracuje Jacek Szreniawa. O scenografię zadba Małgorzata Gałaś-Prokopf.

W spektaklu wystąpią: Elwira Hamerska-Skórecka, Magdalena Kępińska, Anna Ludwicka-Mania, Andrzej Kępiński, Robert Mania i Jacek Paruszyński. Premiera 3 marca o godz 19:00 w tymczasowej siedzibie teatru przy ul. Krótkiej 3 w Jeleniej Górze. Kolejne pokazy zaplanowano na 4, 8, 9, 10 marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group