Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 10920
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na Placu Piastowskim „Bezpieczne Wakacje”

Piątek, 13 sierpnia 2021, 11:01
Autor: 112
Jelenia Góra: Na Placu Piastowskim „Bezpieczne Wakacje”
Fot. Archiwum Policji
Policjantki Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z przedstawicielem Straży Miejskiej w Jeleniej Górze oraz Polskiego Czerwonego Krzyża prowadziły na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze-Cieplicach działania profilaktyczne w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” oraz ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

10 sierpnia br. na Placu Piastowskim zostały zorganizowane działania profilaktyczne, w których uczestniczyły między innymi dzieci z przedszkola „Czerwony Parasol”. O bezpieczeństwie i zagrożeniach w czasie wakacji rozmawiały z uczestnikami policjantki Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, strażnik miejski oraz przedstawiciel Polskiego Czerwonego Krzyża.

Policjantki zwróciły szczególną uwagę bezpieczeństwo nad wodą, na korzystanie z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika oraz omówiły wszelkiego rodzaju zagrożenia wynikające z kąpania się na „dzikich akwenach", m.in. gliniankach, żwirowiskach, stawach, strumykach i przy tamie. Omówiły także zasady bezpiecznego zachowania w domu, w górach, na drodze oraz na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych. Szczególną uwagę funkcjonariuszki zwróciły na spędzanie wolnego czasu bez agresji i przemocy.

Atrakcją dla dzieci było przygotowane przez mundurowych miasteczko ruchu drogowego.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group