Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6740
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na Placu Piastowskim będzie jak w ulu

Piątek, 2 września 2011, 8:55
Aktualizacja: 8:55
Autor: Agrafka
Jutro w Cieplicach zaczynają się XII Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie Jelenia Góra. Impreza potrwa cały weekend.

Celem warsztatów jest promocja polskiego pszczelarstwa w tym produktów pszczelich i sprzętu pszczelarskiego, a także wymiana wiedzy praktycznej i teoretycznej pomiędzy pszczelarzami sąsiednich krajów. Uczestnikami warsztatów są pszczelarze z Polski, Czech i Niemiec, polscy, niemieccy i czescy naukowcy z dziedziny pszczelarstwa, władze międzynarodowych organizacji pszczelarskich oraz związków pszczelarskich z Polski i krajów sąsiednich.

3 września o godz. 14.00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie warsztatów, a tuż po wręczeniu odznaczeń wystąpią dzieci z przedszkola „Okrąglaczek”. O 16.00 wystąpią folklorystyczne zespoły. Zaprezentuje się, między innymi, zespół muzyczny „Familia” z Mirska.

W niedzielę o godz. 10.00 drugą odsłonę warsztatów rozpocznie msza św. z udziałem zespołu góralskiego w kościele pw. Jana Chrzciciela przy ul. Cieplickiej 9. O 11.30 odbędzie się przemarsz pocztów sztandarowych i gości przy udziale Orkiestry Dętej z Filharmonii Dolnośląskiej na Plac Piastowski. O godz. 12.00 będzie grana muzyka łatwa i przyjemna w wykonaniu muzyków FD, a także odbędzie się prezentacja gminy i Koła Pszczelarzy Czarny Bór połączona z występem zespołu góralskiego.

Od godz. 13.00 do 19.00 będą trwały występy zespołów folklorystycznych, konkursy ze znajomości miodów i ich walorów zdrowotnych, pokaz miodobrania, prezentacja kół pszczelarskich, a na koniec wystąpi jeleniogórski kabaret „Seniority”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group