Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 4418
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na Parkowej płonął strych

Czwartek, 8 stycznia 2009, 12:07
Aktualizacja: 12:08
Autor: Angela
Gdyby nie spostrzegawczość jednego z lokatorów i szybka akcja strażaków, mieszkańcy budynku przy ulicy Parkowej mogliby stracić cały swój dobytek, a nawet życie. Skończyło się na strachu. Mieszkańców ewakuowano, a ogień udało się ugasić w ciągu 30 minut. Przyczyny zdarzenia ustala policja.

O pożarze strychu dwupiętrowego budynku wielorodzinnego przy Parkowej straż pożarną zaalarmowano o godzinie 6 rano. Na miejsce skierowano cztery samochody pożarnicze, dwa gaśnicze, jeden z drabiną mechaniczną i jeden operacyjny.

Strażacy ewakuowali mieszkańców, a następnie rozpoczęli walkę z ogniem od wewnątrz i z zewnątrz budynku. Po trzydziestu minutach udało im się całkowicie opanować sytuację, dzięki czemu ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część domu. Następnie z pomocą łomów i siekier strażacy dogasili pożar. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał.

– Wszyscy czuli się dobrze i nie było konieczności wzywania karetki pogotowia - mówi kpt. Piotr Dubiel, przedstawiciel wydziału operacyjno-sztabowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.
Na miejscu są obecnie policja i biegli, którzy ustalą przyczynę pojawienia się ognia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group