Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5493
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świeradów Zdrój: Na narty szlakiem cietrzewia

Niedziela, 31 stycznia 2021, 6:01
Autor: WAC
Świeradów Zdrój: Na narty szlakiem cietrzewia
Fot. Ski&Sun Świeradów
Izerski Szlak Cietrzewia to ciekawa propozycja dla osób, które chciałyby pobiegać na nartach biegowych w Górach Izerskich.

Dziesięciokilometrowa trasa, została przygotowana przez stację narciarską Ski & Sun Świeradów. Z górnej stacji kolei gondolowej wiedzie asfaltową drogą w dół szlakiem zielonym pod schroniskiem na Stogu Izerskimi, po czym skręca w lewo obok drewnianej budki. Za tym zakrętem od razu czeka na narciarzy pierwszy podjazd (1 km, śr. nach. 5 %), którym dojeżdżają do Łącznika, najwyższego punktu trasy (1066 m n.p.m.). Tu kończy się droga asfaltowa i zaczyna szutrowa tzw. Droga Telefoniczna (szlak czerwony), którą przez 6 km jedzie się w dół (śr. nach. 3 %) i dociera do Polany Izerskiej. Tam Izerski Szlak Cietrzewia skręca w prawo na drogę asfaltową (szlak niebieski). Na najbliższym skrzyżowaniu biegacze skręcają w lewo i zjeżdżają w dół (szlak niebieski). Po lewej stronie znajduje się punkt końcowy szlaku, czyli schronisko Chatka Górzystów. Z tego miejsca można podążyć dalej w stronę Orlego, a następnie Polany Jakuszyckiej.

Przygotowanie przez nas tej trasy, poza umożliwieniem narciarzom bezpiecznego korzystania z uroków zimy, ma też wymiar eko – mówi prezes spółki Ski&Sun Świeradów Jakub Sojka. - Chcemy w ten sposób "skanalizować" ruch turystów oraz narciarzy w tym rejonie Gór Izerskich, aby nie rozchodzili się w sposób niekontrolowany po lasach i nie zaśmiecali środowiska. Aby ułatwić narciarzom korzystanie z Izerskiego Szlaku Cietrzewia, już wkrótce na tej trasie zostaną zamontowane mapy z jej przebiegiem oraz tabliczki kierunkowe. Istnieje też możliwość wypożyczenia biegówek oraz umówienia się na zajęcia z instruktorem narciarstwa biegowego.

Twoja reakcja na artykuł?

55
87%
Cieszy
5
8%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group