Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 3014
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Na nartach dla orkiestry wielkich serc

Poniedziałek, 31 stycznia 2022, 8:18
Aktualizacja: 8:18
Autor: Przemek Kaczałko
Szklarska Poręba: Na nartach dla orkiestry wielkich serc
Fot. Przemek Kaczałko
Polana Jakuszycka gościła w niedzielę (30.01) biegaczy narciarskich, którzy postanowili wesprzeć 30. edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Szklarskiej Porębie pojawiło się ok. 400 osób, których warunki atmosferyczne nie odstraszyły.

Impreza organizowana przez stowarzyszenie Bieg Piastów na rzecz WOŚP cieszyła się sporym zainteresowaniem. Na Polanę Jakyszycką przybywali biegacze indywidualni, a także rodziny. Wszystkich łączył wspólny cel - pomoc dla dzieci z chorobami oczu, bowiem 30. WOŚP odbywała się pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Uczestnicy pochodzili zarówno ze Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry i okolic, jak i z dalszych zakątków naszego kraju. Przekrój wiekowy również był ogromny - od 5-, 6-latków po zaawansowanych seniorów. Biegacze mieli do pokonania dystans 6 km przez Górny i Dolny Dukt. Uczestnicy otrzymywali numery startowe, ale nie było pomiaru czasu i mogli wziąć udział między godz. 8:30 a 13:00. Jeleniogórski sztab WOŚP przy Hufcu Karkonoskim ZHP przygotował też poczęstunek - pyszne ciasta, kawę i herbatę.

Antoś ma 5 lat i pierwszy raz jest na biegówkach, natomiast na zjazdówkach już jeździł, ponieważ wraz z dziadkiem i jego tatą jesteśmy instruktorami narciarskimi - wyznała Elżbieta Jagiełło ze Szklarskiej Poręby, która brała udział w Biegu dla WOŚP wraz z wnuczkiem i pozostałymi członkami rodziny. - Zawsze jesteśmy z WOŚP, z Jurkiem Owsiakiem. Za rok weźmiemy również wnuczkę Zuzię, a siostrzyczka Antosia (Alicja) ma 9 miesięcy i jak podrośnie również będzie z nami biegać - dodała uczestniczka imprezy.

Warto zaznaczyć, że porywy wiatru nie były tak mocne jak w dolnych częściach Kotliny Jeleniogórskiej, więc osoby, które zdecydowały się wziąć udział w biegu - z pewnością nie żałowały.

Twoja reakcja na artykuł?

12
75%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group