Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13521
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na medal po angielsku

Czwartek, 25 marca 2010, 15:04
Aktualizacja: 15:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Na medal po angielsku
Fot. Angela
Wysoki poziom wiedzy lingwistycznej udowodnili dzisiaj uczestnicy II edycji Olimpiady Języka Angielskiego, która została zorganizowana w Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze. Zwyciężyli ex–aequo Jakub Domaradzki oraz Piotr Nowakowski z „Żeroma”.

W minionym roku w udział w olimpiadzie wzięli udział gimnazjaliści tylko jeleniogórskich szkół, w tym roku pojawili się również przedstawiciele szkół z powiatu.

Test pisało łącznie 26 uczniów. Cała formuła testu opiera się na egzaminie gimnazjalnym, który od zeszłego roku jako obowiązkowy wszedł do gimnazjów. Olimpiada ma na celu, by nauczyciele różnych szkół spotkali się i by uczniowie tuż przed egzaminem sprawdzili swoją wiedzę – mówi Monika Andrzejewska, organizatorka i pomysłodawczyni konkursu oraz nauczyciel języka angielskiego w Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze.

Rok temu na olimpiadzie testy były o wiele łatwiejsze, część uczestników napisała go w kwadrans. W tym roku organizator podniósł poprzeczkę. Okazało się, że gimnazjalistom poszło świetnie.

Do rozwiązania uczestnicy mieli zadania, które sprawdzały umiejętność słuchania ze zrozumieniem, odbiór tekstu czytanego, jak również reagowanie językowe. Sporo było zadań tekstowych i gramatyki. Co było dla piszących najtrudniejsze?

– Słownictwo i definicje, które trzeba było samemu wpisać w zdania. Myślę, że był to największy problem wszystkich. Przyznaję, że nie zbyt długo się przygotowywałam, ale mam nadzieję, że nie zajmę ostatniego miejsca – mówi Natalia Olszewska z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

Sebastian Fydlewicz z Gimnazjum z Łomnicy języka angielskiego uczy się od trzeciej klasy szkoły podstawowej. Jego zdaniem tekst, który był dzisiaj do rozwiązania, wymagał jedynie wiedzy zdobytej w szkole. Przyznaje, że nie przygotowywał się specjalnie do tych potyczek, ale zaznacza, że warto uczyć się języków.

– Znajomość języków obcych jest przydatna nie tylko na olimpiadach. W przyszłości planuję wyjechać za granicę i zdobyć tam dobrą pracę. Znajomość języka angielskiego z pewnością mi w tym pomoże – mówi nastolatek.
Po napisaniu testu uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach pokazowych prezentujących tablicę multimedialną.

Wyróżnienie wywalczyli Paulina Roczniak z Gimnazjum przy ZSO nr 1, Damian Książak z Gimnazjum w Szklarskiej Porębie, Radosław Dawiec z Gimnazjum nr 3 oraz Paweł Kluk z Gimnazjum nr 1. Trzecie miejsce zajęła Izabel Sigrist z Gimnazjum przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych. Zwyciężyli ex-aequo Jakub Domaradzki oraz Piotr Nowakowski z „Żeroma”. Laureaci oraz wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody w postaci książek i słowników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group