Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8440
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na „Majówce” jelonek zamiast mandatu

Czwartek, 21 sierpnia 2014, 12:17
Aktualizacja: Piątek, 22 sierpnia 2014, 7:50
Autor: Angela
Jelenia Góra: Na „Majówce” jelonek zamiast mandatu
Fot. Angela
Od dzisiaj (21.08) przez najbliższe trzy dni kierowcy wjeżdżający z dostawą towaru lub osobami niepełnosprawnymi na ul. 1 Maja i Konopnicką w Jeleniej Górze, będą zatrzymywani przez policję i straż miejską, ale zamiast ewentualnych mandatów za zbyt szybką jazdę, dostaną drewnianego jelonka oraz kartkę z przykazaniami. Od przyszłego tygodnia jednak już na tak ulgowe traktowanie liczyć nie będą mogli.

Akcja została zorganizowana wspólnie przez jeleniogórską policję, straż miejską, a także Związek Emerytów i Rencistów, dzisiaj reprezentowany przez zespół folklorystyczny „Karkonosze” z Gruszkowa.

– W ten sposób przypominamy kierowcom w jakich godzinach mogą wjeżdżać na ul. 1 Maja i Konopnickiej – mówi sierż. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Przypominamy również, że pierwszeństwo na tych deptakach zawsze mają piesi, a dozwolona prędkość dla zmotoryzowanych to do 20 km/h.

Dodatkowo rozdajemy kierowcom ulotki i małe gadżety w postaci jelonków. O zasadach zapisanych na tych ulotkach warto pamiętać, bo już za trzy dni będziemy rozliczać mandatami w wysokości 500 zł tych, którzy do tych zasad nie będą się stosować. Niestety, co niektórzy kierowcy jeżdżą jak szaleńcy, nie patrzą na nic, o czym świadczą chociażby rozjechane gołębie – dodaje sierż. Beata Sosulska-Baran.

I właśnie na taką jazdę skarżyli się mieszkańcy i turyści, na wniosek których akcję zorganizowano. Funkcjonariusze pojawią się tu jeszcze jutro i pojutrze w stałych godzinach: 9.00 – 11.00.

- Uznaliśmy, że należy przeprowadzić taką akcję edukacyjną, by później kierowcy wiedzieli za co ewentualnie są karani – mówił Jacek Winiarski, p.o. Komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – W przyszłości będziemy tu prowadzić pomiary prędkości i sprawdzać czy osoby, które wjeżdżają na te deptaki, mają do tego prawo. Liczymy na to, że po tych działaniach wzrośnie bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i samych zmotoryzowanych – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group