Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8275
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Na łysych oponach na wycieczkę do Niemiec

Wtorek, 9 czerwca 2009, 15:00
Aktualizacja: Sobota, 20 czerwca 2009, 9:41
Autor: TEJO
REGION: Na łysych oponach na wycieczkę do Niemiec
Fot. Policja
Policjanci nie pozwolili na wyjazd autokaru, którym na wycieczkę do Niemiec zamierzała udać się grupa dzieci z Kowar. Powód: zużyte ogumienie. Podstawiono pojazd zastępczy. Przed wakacjami stróże prawa apelują, aby zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów.

Jak mogła skończyć się podróż do Niemiec dla młodych kowarzan? Lepiej nie myśleć. Autobus, którym dziś mieli ruszyć na wycieczkę, miał kompletnie łyse opony z przodu. – Poza tym gaśnice straciły ważność kilka lat temu, a także kierujący nie posiadał koncesji na transport międzynarodowy – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z policji.

Policjanci skontrolowali pojazd na prośbę jednego z rodziców. Obawy potwierdziły się. Kierowca stracił dowód rejestracyjny. Wycieczka doszła jednak do skutku, bowiem organizator w związku z zaistniałą sytuacją zapewnił uczniom inny środek transportu.

Przed zakończeniem roku szkolnego wielu wychowawców organizuje wycieczki dzieci i młodzieży do różnych miast Polski i zagranicę. Bardzo często opiekunowie lub rodzice mając na uwadze bezpieczeństwo swoich pociech zwracają się do policji z prośbą o skontrolowanie stanu technicznego pojazdu – mówi nadkom. E. Bagrowska
Policjanci podkreślają, że generalnie stan techniczny skontrolowanych autokarów jest dobry. Ale na kilkadziesiąt skontrolowanych pojazdów uchybień nie brakuje. Najczęściej dotyczą złego stanu ogumienia, braku badań diagnostycznych oraz dokumentów.

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group