Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3457
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łysa Góra - Dziwiszów: Na Łysej Górze startuje sezon rowerowy

Środa, 12 maja 2010, 13:03
Aktualizacja: Czwartek, 13 maja 2010, 13:09
Autor: arec
Łysa Góra - Dziwiszów: Na Łysej Górze startuje sezon rowerowy
Fot. Archiwum klubu Aesculap
Z końcem maja na Łysej Górze pełną parą ruszy sezon rowerowy. Na popularne Łysogórki oraz zwody z cyklu Family Cup zaprasza Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap.

Łysogórki to cykl wyścigów MTB cross country od 2002 roku organizowany w Górach Kaczawskich. Na cykl składa się pięć wyścigów odbywających się w sezonie letnim w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Uczestnicy Łysogórek za start w zawodach będą zbierać punkty do klasyfikacji indywidualnej oraz klasyfikacji open. – Zawodnicy, którzy zdobędą najwięcej punktów w klasyfikacji Łysogórek mogą wygrać bilet wolnej jazdy wyciągami narciarskimi na Łysej Górze na cały sezon 2010/2011, a dzieci do 14 roku życia będą mogły wziąć udział w zajęciach narciarskich prowadzonych przez szkołę Aesculap – mówi Michał Rażniewski z SN i SKS Aesculap. Pierwsze zawody odbędą się 30 maja.

To nie wszystkie atrakcje rowerowe. Na 6 czerwca zaplanowano Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Kolarstwie Górskim, które będą jednocześnie eliminacjami do XV Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2010. Eliminacje odbywają się we wszystkich województwach, a finał zostanie rozegrany 4 września w Kielcach. W wyścigu cross country będzie mógł wystartować każdy. Organizatorzy szczególnie zachęcają rodziny bowiem do finału oprócz 6 najlepszych zawodników zakwalifikuje się 6 najlepszych rodzin.

Zgłoszenia do eliminacji wojewódzkich można wysyłać elektronicznie na adres klubu: aesculap@interia.pl oraz przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej głównego organizatora: www.familycup.com.pl. W ramach opłaty startowej (20 zł dla dorosłych i 10 zł dla dzieci do lat 16) organizatorzy zapewniają ubezpieczenie, posiłek, napoje i słodycze. Szczegóły na stronie internetowej klubu: www.aesculap.com.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
359
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group