Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8420
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Na ludowo i sportowo

Wtorek, 7 maja 2019, 6:31
Aktualizacja: Środa, 8 maja 2019, 11:48
Autor: WAC
Powiat: Na ludowo i sportowo
Fot. Starostwo Powiatowe
Delegacja z Powiatu Jeleniogórskiego, w skład której wchodzili radni powiatowi, grupa folklorystyczna „Karkonosze” oraz sportowcy – biegacze przebywała w pierwszych dniach maja z oficjalną wizytą w partnerskim powiecie Bamberg w Niemczech

Celem wizyty u niemieckiego partnera był udział biegaczy z powiatu w Międzynarodowym Biegu Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, którego trasa przebiegała ulicami starego miasta w Bambergu oraz w festynie folklorystycznym „Trachtenmarkt”.

Ten ostatni poświęcony był tradycjom wykonywania i noszenia regionalnych strojów ludowych oraz utrzymywaniu tej tradycji. Podczas festynu oprawę muzyczną zapewniały: zespół muzyczny gospodarzy „Kreuzschuher Kerwasmusikanten” i grupa folklorystyczna z naszego powiatu „Karkonosze”.

Delegacja powiatu w hali kongresowej w Bambergu wzięła też udział w uroczystej akademii poświęconej partnerstwu w Europie wspólnie reprezentacjami partnerów miasta Bamberg z: Anglii, Francji, Włoch, Austrii, Węgier i Czech.

Sportowym akcentem wizyty był występ trzyosobowej ekipy biegaczy w biegu ulicznym UNESCO na dystansie 10,9 km. W rywalizacji na tym dystansie wzięło udział około 2 tys. zawodników. Najlepszy z naszych zawodników - Krzysztof Tschirsch - wywalczył 5 miejsce.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1204
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group