Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 10215
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

MYSŁAKOWICE: Na ludową nutę w Mysłakowicach

Wtorek, 21 czerwca 2011, 8:21
Aktualizacja: Środa, 22 czerwca 2011, 19:57
Autor: Accipiter
MYSŁAKOWICE: Na ludową nutę w Mysłakowicach
Fot. Organizatorzy
Powiatowy Przegląd Zespołów Ludowych i Śpiewaczych na stałe zagościł w kalendarzu kulturalnym regionu, corocznie skupiając wokół siebie zespoły ludowe, folklorystyczne i śpiewacze. Organizowany przez mysłakowicki Gminny Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Sympatyków Gminy Mysłakowice Promocji Regionu i Agroturystyki w tym roku odbył się po raz trzeci.

Od wczesnych godzin rannych do późnego popołudnia rozbrzmiewała muzyka ludowa w sali widowiskowej GOK-u w Mysłakowicach, gdzie na doroczny pokaz konfrontacji dorobku artystycznego pod hasłem „Muzyka ludowa - dolnośląską perłą łączącą pokolenia” przyjechało jedenaście zespołów z dawnego województwa jeleniogórskiego.

Wśród oficjalnych gości obecni byli m.in. starosta jeleniogórski Jacek Włodyga, posłanka RP Elżbieta Zakrzewska, wicestarosta Zbigniew Jakiel, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia Starostwa Powiatowego Kazimierz Raksa, wójt gminy Mysłakowice Zdzisław Pietrowski, wiceprezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Józef Pawlak, specjalista ds. samorządowo-organizacyjnych i Funduszy europejskich w Legnicy Janina Kowalska, sekretarz Zarządu Fundacji Instytutu Innowacji i Rozwoju Społecznego ANIMAR Jerzy Rafał Baniak, wicewójt gminy Mysłakowice - Jerzy Wateha oraz radni powiatowi i gminy Mysłakowice.

We wspaniałą atmosferę wzruszenia, łez szczęścia i radości wprowadził zebranych główny inicjator i szef GOK-u - Grzegorz Truchanowicz. Słowa uznania należą się całej ekipie organizatorów.
Uczestnicy przeglądu ubrani w barwne stroje ludowe śpiewali znane, często pełne dowcipu utwory, nawiązujące do tradycyjnego życia na wsi. Po trwających kilka godzin prezentacjach artystów Jury dokonało oceny wykonawców i wyboru laureatów.

Główną nagrodę w postaci statuetek oraz pamiątkowych dyplomów w kategorii zespoły ludowe przyznano ex aequo trzem najlepszym zespołom: „Zgoda” z Chełmska Śląskiego, „Karkonosze” z Gruszkowa i „Jeleniogórzanie” z Jeleniej Góry. W kategorii zespoły śpiewacze główną nagrodę otrzymały ex aequo trzy zespoły: „Marzenie” z Jeleniej Góry, „Sokolik” z Karpnik oraz „Wojcieszowianki” z Wojcieszowa. Wyróżnienia Jury postanowiło przyznać ex aequo dwóm zespołom: „Szarotka” z Mysłakowic i „Rudawianie” z Janowic Wielkich. Oprócz tego nagrodę publiczności zdobył również zespół „Szarotka” z Mysłakowic, a nagrodę specjalną odebrały dwa zespoły: „Zgoda” z Chełmska Śląskiego i „Gościniec” z Mysłakowic.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group