Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6234
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na Lewkowicza do Budziszyna

Wiadomości: REGION/NIEMCY
Środa, 6 maja 2009, 8:34
Aktualizacja: 8:35
Autor: Ania
Piotr Patryk Lewkowicz z Jackiem Jaśko w Jeleniej Górze.
Fot. TEJO
Prace Piotra Lewkowicza, znanego w Jeleniej Górze malarza i fotografika, można obejrzeć w Galerii Muzeum „Alte Wasserkunst” w Budziszynie (Bautzen). Wśród niemieckich miłośników sztuki wystawa cieszy się powodzeniem, a tamtejsi artyści porównują kunszt malarski polskiego twórcy do samego Alberto Giacomettiego.

"Malarstwo Piotra Patryka Lewkowicza” to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się kilka dni temu w Bautzen. Z tej okazji za zachodnią granicę przyjechali przyjaciele i miłośnicy malarstwa polskiego artysty. Natomiast Jeleniogórskie Centrum Kultury wysłało swoją delegację.

Prace malarza wzbudzają powszechny zachwyt. W oczy rzucają się zwłaszcza postacie, specjalnie rozciągnięte i wydłużone, uwidaczniające oryginalny styl i specyficzne podejście do sztuki Piotra Lewkowicza.

– Proszę pozwolić mi na pewne porównanie. Jeden ze szwajcarskich artystów, Alberto Giacometti, także stosował w swej twórczości intrygującą formę wydłużonych, rozciągniętych postaci, formę stosowaną w gruncie rzeczy w rzeźbie, której był wierny – to słowa Petera Gehrischa, niemieckiego pisarza i tłumacza, które zapisano na stronie Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Piotr Lewkowicz jest absolwentem WSSP w Poznaniu oraz założycielem i liderem grupy malarzy „eR” przy Jeleniogórskim Towarzystwie Społeczno – Kulturalnym w Jeleniej Górze. Prace artysty podziwiano na wielu wystawach w Polsce i za granicą m. in. w Niemczech i Francji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ak 6-05-2009 16:35
"Prace malarza wzbudzają powszechny zachwyt" - co to za bzdura??? Nigdy w to nie uwierzę, mało który z największych artystów polskich "wzbudza powszechny zachwyt" a Lewkowicz - bez urazy - jest przecież... beznadziejny
~ago 6-05-2009 19:20
A gdzie w Jeleniej Górze można zobaczyć te "prace malarza"? Bo ON na zdjęciu, to nie JEGO PRACE. Wprawdzie też tam widać "wydłużone formy", zwłaszcza te prawą, ale to nie to samo. Może ktoś wie? Bo nawet nie wiadomo jak by tu skrytykować, jak się tego samemu nie widziało.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group