Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 5595
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na lewicy bez zmian – SLD chce rządzić

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 27 kwietnia 2008, 12:18
Aktualizacja: 12:20
Autor: ROB
Fot. TEJO
Grażyna Malczuk została przewodniczącą rady powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Będziemy walczyć o odzyskanie władzy w mieście – zapowiedziała.

Grażyna Malczuk przewodniczyła lewicy już od roku, kiedy to z funkcji szefa zrezygnował Józef Kusiak. W sobotę radna i zarazem kanclerz Kolegium Karkonoskiego została wybrana na kolejne 4 lata. Nie ma zmiany także na stanowisku sekretarza SLD. Został nim Andrzej Gorzałczyński.

– To będzie ważna kadencja, czekają nas wybory do europarlamentu, wybory parlamentarne i samorządowe – mówiła Grażyna Malczuk. – Najważniejszym zadaniem będzie odzyskanie władzy w Jeleniej Górze. Do tego czasu będziemy konstruktywną opozycją wobec rządzącej Platformy Obywatelskiej.

Zaznaczyła jednak, że lewica chce porozumienia z PO. - Jesteśmy otwarci, ale jeśli Platforma chce z nami działać, musimy mieć udział we władzy wykonawczej.

SLD chce się też wzmocnić w powiecie jeleniogórskim. Partia ma zamiar przejąć władzę w Szklarskiej Porębie. - Musimy wystawić dobrego kandydata w wyborach na burmistrza – powiedziała Grażyna Malczuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz

~Gn 27-04-2008 13:11
My na czele stać musimy Z pozycji nie ustąpimy Chociaż wszystko zawalamy Przecież dobre chęci mamy Może jeszcze raz się uda Wiara w partię czyni cuda Ciężka jest Polaków dola Gdy przewodnia SLD rola
~wiarygodny 27-04-2008 13:44
Witamy Grześka ,może z nami pójdziesz na pochód 1majowy?
~ 27-04-2008 13:59
Już nikt nie chce bawić się tymi klockami więc pozostało bez zmian. Weterani zyją wspomnieniami a młodych traktują przedmiotowo. Teraz trochę głupio walnąć legitymacją, tym bardziej że za rok-dwa to się samo rozsypie. O przejmowaniu władzy możemy zapomnieć na długie lata bo SLD nie ma żadnego programu ani żadnej oferty dla wyborców. Nie ma też żadnej oferty dla rządzącej u nas PO. Malczukowa wysyła sygnał do PO: "jak dacie nam (tzn.Kusiakowi albo Sarzyńskiemu) ciepły stołek, to my będziemy grzecznie głosować". Tylko swoje interesy! Nic poza tym!!! Młodych, którzy mogliby coś zmienić mają dokładnie w d...e. Ale my też nie jesteśmy dłużni i też mamy w d...e i Malczukową i Gorzałę i całą resztę.
~abuhahaha 27-04-2008 14:17
.. ale to już było ....
~waldek_a 27-04-2008 14:28
I dobrze,że taka jest deklaracja. Koalicja PO - PiS w naszym mieście już pokazała,że brakuje jej pomysłów. póki co spija śmietankę po poprzednikach, gdzie ci inwestorzy, którzy za Kusiaka czekali podobno na rogatkach miasta, dlaczego drożeje woda, dlaczego to my mamy zapłacić za obwodnicę, która będzie służyć mieszkańcom innych regionów Polski. Lewica służyła mieszkańcom Jeleniej Góry bez afer i sensacji, miała dobre pomysły i skutecznie je realizowała. Czy zrobiła wszystko? nie, czy mogli więcej? na więcej potrzebna jest duża kasa.
~JanorW 27-04-2008 16:04
Lewica - to już szare, polityczne trupy! Zarówno w kraju, a tym bardziej w Jeleniej Górze. Wystarczy też przyjrzeć się wiekowi jeleniogórskich radnych, z tej opcji. Cóż może zrobić facet, mający ok. 60 i więcej lat, a jest ich tam kilku, cóż może zrobić rozkrzyczana pani M.? Wychowani i przesiąknięci PRL-em i PZPR-em? Przecież mentalności i myślenia, już nie zmienią. Ich pseudo działania, to tylko pozozry. Zwierzę zapędzone w pułapkę, ostatkiem sił staje się bardzo agresywne, a...logicznie jest z SLD i post PZPR-owską, komuszą lewicą. Byli u władzy 8 lat, słownie (osiem lat) i to cozrobili , to widać w Jelniej Górze (obraz nędzy i rozpaczy!). Miasto to jest zmarginelizowane w maksymalnym stopniu. Sam "boss" natomiast, oprócz 8 lat, dodatkowo "wiceprezydentował" przez 4 lata, czyli razem 12 lat, był u władzy, A GDZIE WYNIKI?! Jak można porównywać po półtora roku rządzenia PO, z 12 latami rządów SLD? Przecież, najpierw trzeba uprzątnąć pozostawione pobijowisko, żeby można było dalej coś nowego i dobrego, dla Jeleniogórzan, stworzyć. To jednak wymaga czasu. Panie i panowie, z tzw. "lewicy" - nie łudźcie się! TO WASZ KONIEC!!!
~ 27-04-2008 16:29
Współpracować z PO możemy tylko.... musimy mieć udział we władzy wykonawczej czyt. więcej stołków dla swoich.
~ 27-04-2008 16:36
Mozemy z PO.... tylko musimy mieć udziały we władzy wykonawczej czyt. więcej stołków dla swoich, A bez stołków dla dobra jeleniogórzan , tylko z mandatem radnego nie można być pożytecznym ???
~T-tryk 27-04-2008 16:41
możemy współpracować z PO, tylko musimy mieć większy udział we władzach wykonawczych- czytaj... więcej stołków dla swoich. A bez stołków tylko z mandatem radnego dla pożytku jeleniogórzan pracować sie nie da ???
~sympatyk 27-04-2008 17:02
Olejniczak zapowiadał wielkii powrót SLD w 2015 lub 2019 roku, zależy; bierzcie sie do roboty, bo znów królieczek ucieknie.
~do JanorW 27-04-2008 17:23
niech pan w pierwszej kolejności poustawia klocki w swojej główce ,a następnie proszę się przedstawić , bo anonimowo każdy g...k ........
~student 27-04-2008 17:36
wpis z godz. 16:04 ' JanorW' , piszesz jak nastojaszczy bolszewik, i mam nadzieję że skończysz jak skończyli bolszewicy.
sorek123 27-04-2008 17:46
żal odejść od koryta,żal
~bezpartyjny 27-04-2008 17:53
Znam wielu członków SLD w Jeleniej Górze, i mogę powiedzieć że są to naprawdę wspaniali i uczciwi obywatele. Przestrzegajmy wszyscy dekalogu to wtedy będzie nam wszystkim lżej się żyło. Skończmy z opluwaniem ludzi. STOP CHAMSTWU !!!!!!!!!!!!!
kazimierzp 27-04-2008 18:01
Sytuację wszystkich urgrupowań działających w naszym mieście można strawestować polskim przysłowiem: "wart Pac pałaca i pałac Paca!" Wolałbym dyskusję wokół wyborów bezpośrednich naszych radnych bez żadnych namaszczeń partyjnych! Dopóki będa wybory proporcjonalne to będzie jak w innym powiedzeniu: "głosuję na, a wyszło jak zawsze!"
~waldek_a 27-04-2008 19:54
Do JanoraW, faktycznie ekipa Kusiaka popełniła głupotę, zamiast największej, perspektywicznej inwestycji związanej z wodą dla miasta, ka...lizacją, remontem wielu ulic trzeba było wybudować stały Cyrk i wesołe miasteczko. Byłoby marnie ale wesoło. I lodowisko jak w Cieplicach i wielkie na Placu Ratuszowym. Kolegium Karkonoskie samo się rozwija bez udziału Malczukowej, robią to krasnoludki. Malinowski w Karpaczu to lewica, miasto stoi. Szklarską lewica nie rządziła, rozwija się aż miło. Być może w kraju bywało różnie ale czy taką samą miarą należy sądzić u nas? Pozdro...
~do kazimierzap 27-04-2008 19:55
Panie Kaziu , większość głosuje rozsądnie i jest zadowolona. Pan chyba nie masz szczęścia.Byłeś pan radnym , i nie wiem dlaczego w kolejnych wyborach samorządowych , wyborcy pana nie wybrali ?
~JanroW 27-04-2008 19:56
Do 'sobieszów.clk.pl' Sznowny, klocki to proszę najpierw w swojej gówce poustawiać. Gdybyś miał trochę więcej , niż 50 IQ, to wiele byś wyczytał. No cóż dostało Ci się tylko tyle... szkoda. Do 'studenta', nick,to chyba tylko z nazwy, bo tutaj to brak całkowicie, jakiego kolwiek rozeznania w rzeczywistości. Szkoda nawet komentować!
~richthofen 27-04-2008 20:00
Zadaje publiczne pytanie pani Malczuk, panu Kusiakowi, tudzież warszawsko - jeleniogórskiemu posłowi Jerzemu Szmajdzińskiemu. Jaki jest wasz stosunek do sztandarowych haseł tzw. "odnowionej lewicy" panów Olejniczaka i Sierakowskiego tj.: 1. Małżeństw homoseksualnych 2. Adoptowania dzieci przez ww. małżeństwa 3. Zerwania konkordatu z kościołem katolickim 4. Dopuszczalnościk przerywania ciąży?
~JanroW 27-04-2008 20:02
Do 'sobieszów.clk.pl' Sznowny, klocki to proszę najpierw w swojej gówce poustawiać. Gdybyś miał trochę więcej , niż 50 IQ, to wiele byś wyczytał. No cóż dostało Ci się tylko tyle... szkoda. Do 'studenta', nick,to chyba tylko z nazwy, bo tutaj to brak całkowicie, jakiego kolwiek rozeznania w rzeczywistości. Szkoda nawet komentować!
~k22 27-04-2008 20:05
Uważam,że najlepiej służyła by miastu szeroka koalicja programowa ale do tego trzeba mężów stanu.Należy potrafić jednak obiektywnie spojrzeć bez zaciekłości i fanatyzmu.rządy lewicy w mieście charakteryzowały się dużą otwartością na człowieka,inwestycje rozpoczęte przez Kusiaka kończy obecna ekipa.PO na razie serwuje nam nie najlepiej przygotowane igrzyska 900 lecia.
~k22 27-04-2008 20:07
Uważam,że najlepiej służyła by miastu szeroka koalicja programowa ale do tego trzeba mężów stanu.Należy potrafić jednak obiektywnie spojrzeć bez zaciekłości i fanatyzmu.rządy lewicy w mieście charakteryzowały się dużą otwartością na człowieka,inwestycje rozpoczęte przez Kusiaka kończy obecna ekipa.PO na razie serwuje nam nie najlepiej przygotowane igrzyska 900 lecia.
~Andzej 27-04-2008 20:10
Panie Kazimierzu, czemu tak mało, czemu nie wiecej, Na pewno ma Pan cos waznego do powiedzenia, prosze smialo sie wykazac. Pan moze na kazdy temat wiec zapraszam. Pan tez kandydowal, razem z synowcami, wszystkimi, na radnego. Ale ze jeleniogorzanie sie na Panu poznali, wiec sie pan "nie zalapal". Pamieta Pan, jak pan Kusiakowi zdjecia, "z czystej kurtuazji" robil? Pamieta Pan jak pan wychadzal u SLD prace w ratuszu? Pamieta Pan, jak Pan zabiegal? Jak mial Pan byc "webmajstrem"? Jak Kusiak publicznie mowiel, "obiecalem Kazikowi i cos mu musze dac"? No wiec smialo, niech sie Pan wypowie i partyjniactwie, kolesiostwie i takich tam.
~Szkoda gadać 27-04-2008 21:25
Bardzo żałosna cała ta lewica jeleniogórska, bezideowa, zachowawcza i interesowna, a ściślej tych kilkanaście smętnych postaci SLD. Ciekawi mnie ile osób przyznaje się dzisiaj do SLD? Ile osób było na Zjeżdzie? Czy były inne kandydatury do władz? Pewnie nie. Szkoda już czasu i uwagi na komentowanie tych resztek.
~Prawicowiec 27-04-2008 21:41
Prawica (PO -PiS) mam nadzieję ,że się dogada (!!!!) i lewica nie wróci do władzy !!!!
~Gorzałczyński 27-04-2008 21:55
Padło kilka dobrych pytań. W sobotę jednogłośnie stwierdziliśmy, że nie chcemy wojen i wojenek z żadną religią, wśród nas jest wielu wierzących i praktykujących. Ale chcemy żyć w kraju w którym zasady obowiązujące w religiach i wyznaniach nie staną się prawem obowiązującym wszystkich obywateli mojego Kraju, a ich nieprzestrzeganie będzie groziło więzieniem. Jesteśmy za tym aby ułatwić życie ludziom żyjącym w związkach nieformalnych tzn. kobiecie i facetowi, kobiecie i kobiecie, facetowi i facetowi. Jesteśmy przeciwko prawu do adopcji przez związki homoseksualne (zgodnie z Konstytucją), jesteśmy przeciw wszelkim wykluczeniom: ze względu na wyznawaną religię, kolor skóry, preferencje seksualne czy zawartości portfela. Chcemy większego udziału budżetu Państwa dla budownictwa socjalnego, a nie baraków dla ludzi jak w Goleniowie - samorządy same sobie nie poradzą. Chcemy aby nasze Państwo pomagało tym, którzy w kapitalizmie sobie nie radzą i dlatego jesteśmy przeciwko podatkowi liniowemu. Bogaty musi pomagać biedniejszemu. Jesteśmy za tym aby mieć takie same prawa jak pozostali obywatele UE, dlatego jesteśmy za przyjęciem przez Polskę Karty Praw Podstawowych. Pozdrawiam wszystkich internautów i proszę o większą rzetelność w ocenach.
~LuLu 27-04-2008 22:14
"Odzyskac wladze w miescie".. To znaczy, ze moze byc jeszcze gorzej ?? Polityka to straszna k****
~Rysiek 27-04-2008 22:25
Jedno pytanie: jak można być osobą wierzącą i jednocześnie członkiem partii, która popiera aborcję ?
~PZPR 27-04-2008 22:29
Ta partia przypomina już bardziej PARTIĘ EMERYTÓW. Jeszcze trochę i sama wymrze śmiercie naturalną, chyba że wieżą idę - LENIN wiecznie żywy.
~Gn 27-04-2008 22:50
Idź do diabła!
kazimierzp 27-04-2008 23:10
@"Andrzej" - jeżeli tak się nazywasz! Aleś mi dowalił!;-) Robiłem zdjęcia Kusiakowi!!! Nie tylko jemu, bo jeszcze Zawile, Czernow, Obrębalskiemu (jemu przewidująco od 1990 roku!), wszystkim radnym 1, 2, 3, 4 i 5 kadencji! Mam w swych zasobach zdjęcia polityków różnych opcji. Tych co się trzymaja jednego ugrupowania i tych co w zalezności od koniunktury przeskakują z partii do partii! Bo inaczej nie dostaną sie do Sejmu czy do Rady! Taka jest ordynacja! Propnowałbym ci drogi "Andrzeju" abys zgłebił ten temat, wyciagnął wnioski i może zobaczyłbyś, że w tym co napisałem jest "trochę" racji! Mogę tak powiedzieć, że w niektórych wyborach w których startowałem, a nie dostałem się do Rady miałem więcej głosów od wielu radnych!
~Rysiu 27-04-2008 23:16
Jak można było być osobą wierzącą , i na stosach palić niewiernych, bądż inaczej myślących. Nie jeden wniebo wzięty powinien być wyklęty.
~jelinek 27-04-2008 23:31
SLD- komuniści już sie napracowali, zniszczyli polską inteligencję. Jest to partia związana z imperium zła. Dobrze, że jeszcze dla nowego pokolenia występują imiennie, bo można będzie jeszcze ich inwiligować tak jak oni robili z nami i w końcu też konsekwentnie w pojęciu prawa obiektywnego ujawnić i ocenić a także postawić przed sądem.
~Gorzałczyński 27-04-2008 23:36
Nikt nie popiera aborcji, ale to nie polityk z toruńskiego radia ma decydować za kobietę. Pozwólmy Jej dokonać wyboru. Jeżeli jest głęboko wierząca to jej nie dokona, jeżeli uważa, że jej życie jest zagrożone - podejmie właściwą dla siebie decyzję. Trzeba zrobić wszystko aby aborcji było mniej. Ale nie metodą straszenia więzieniem, tylko edukacją, bezpłatnymi środkami antykoncepcyjnymi, zapewnieniem mieszkania i warunków w których narodzone można godnie wychować. Biskupi mylili się wielokrotnie, co przyznawali po latach, ale wcześniej palili na stosach myślących inaczej. Dzisiaj są przeciwko sztucznemu zapłodnieniu, kolejny Papież zmieni doktrynę.
~Kliff 27-04-2008 23:38
No, to teraz Pan Gorzałczynski pojechal po bandzie. Jest w naszej partii wielu wierzacych. I Panie Gorzałczyński, ci wierzący nie wystąpili z partii po idiotycznym ataku Seneszyn na kościół? Nie obrazili sie, jak paulus przebrany za ksiedza biegał po jelonce i kondony rozdawał? Nie wnerwili sie, jak koledzy z partii robili niedalej jak dwa dni temu zrzutke na flaszke na glodzia? Nie zakrzyczeli gniewem jak polibiuro zaczelo przygladac sie pensja w kosciele i kto je wyplaca? Nie protestowali, jak niejaki Gadzinowski mowil "Pan Papiez". To w co ci wierzacy wierza? W marksa, engelsa, lenina i stalina? To, Panie Gorzałczyński, jest dialektyka, a nie wiara. Tymi wierzącymi toś Pan pojechał. Mamy w Polsce liberałów nie zmieniających podatków, prawicę z socjalistycznym program a teraz jeszcze lewicę, złożoną z wierzących. Tylko niech Pan tego na zachodnie nie mówi, bo was socjaldemokraci śmiechem zabiją... Ale na szczescie Panie Gorzałczyński, polska tzw. lewica po pzprowska jest na wykończeniu, a jak pan i pana koledzy odejdziecie w polityczny niebyt, to moze powstanie nowoczesna socjaldemokracja, ale to trudne slowo i nie dla wszystkich zrozumiale.
~Szkoda gadać 28-04-2008 0:46
Bardzo żałosna cała ta lewica jeleniogórska, bezideowa, zachowawcza i interesowna, a ściślej tych kilkanaście smętnych postaci SLD. Ciekawi mnie ile osób przyznaje się dzisiaj do SLD? Ile osób było na Zjeżdzie? Czy były inne kandydatury do władz? Pewnie nie. Szkoda już czasu i uwagi na komentowanie tych resztek.
~Wierzący 28-04-2008 1:23
Aleś Kliff dowalił Jeżeli dla Ciebie wiara w Boga i wiara w przebierańców w sukienkach to to samo to ci bardzo współczuję. Myślę jednak że coraz więcej osób głęboko wierzących a jednocześnie inteligentnych dostrzega że obecny kościół katolicki coraz mniej ma wspólnego z Bogiem i wiarą w niego a coraz częściej jego działalność skupia się na gromadzeniu majątku i walkach o władzę.W swoim życiu poznałem wielu księży a dzięki powiązaniom rodzinnym z jednym z nich miałem okazję przyjrzeć się trochę od kuchni. Moje zdanie jest takie że najłatwiej ateistę znaleźć wśród księży zwłaszcza obecnych seminarzystów dla których w większości jest to tylko dobrze płatny zawód.Księdzu jest łatwo poruszać temat aborcji bo jak zmajstruje dzieciaka to nie on go wychowuje tylko sprawę wycisza kościół przejmując zobowiązania finansowe (lub nie różnie to bywa) a księdza przenosi na drugi kraniec Polski gdzie ma kolejne pole do popisu.A co do polityki w Jeleniej niech sobie rządzi nawet partia marchewkowa lub jakikolwiek inny twór byleby to robił dobrze i przynależność do przykładowego SLD nie ma tu nic do rzeczy
~M&M 28-04-2008 8:05
Czy w Ratuszu jest prawica,czy w Ratuszu jest lewica - jam jest tej lewicy lwica. Wasza- oddana "Jelonce"- Grażynka.
~emigrant 28-04-2008 8:32
te 12 lat pracy p. Kusiaka ocenili wyborcy i młodzi mieszkańcy którzy bez perspektyw tutaj wyjechali i nie wrócą. SLD z P. Malczuk dziękujemy. Zabierzcie jeszcze ze stołków dyrektorskich i prezesowskich swoich ludzi obsadzonych / MPGK. MZK, ZGL/ Siedzą tam już od 30 lat. Czas otworzyć się na młodych, nowych ludzi, nowocześnie myślących ludzi, na tych co bez partyjnego poparcia będą pracować dla dobra mieszkańców. Pan Obrembalski wyksztalcił pokolenia młodych przygotowanych do pracy w tym mieści.
~ 28-04-2008 9:12
do emigranta. Widać że jesteś na emigracji, bo ani szef MPGK, ani MZK ani ZGL nie są ludzmi lewicy. Jeleniogórska lewica w przeciwieństwie do prawicy ocenia zawsze innych nie tylko po poglądach. Chce równego traktowania.
~ 28-04-2008 9:21
Taaa! Uwaga cytat z oficjalnej strony miasta. Przeczytajcie ze zrozumieniem. Brawa dla służb informacyjnych miasta. :-) Festiwal Promocji Miast i Regionów W dniu 22.04.2008 roku Prezydent Miasta Jeleniej Góry, wziął udział w panelu prezydentów i marszałków podczas Festiwalu Promocji i Regionów w Warszawie. Jelenia Góra jest jedynym ośrodkiem poniżej stu tysięcy mieszkańców wśród takich miast jak Warszawa, Szczecin, Kraków, Poznań i Gdynia.(sic!!!! jakże odkrywcze!!!:-) Panel poprowadził Jacek Żakowski .
~@Wierzacy 28-04-2008 10:00
To ty kolego dowalasz i to niesamowicie. Jezeli jestes wierzacym katolikiem, to nalezysz do wspolnoty wiernych, nazywanej Kosciolem. Czy ci sie to podoba czy nie. Stales sie czlonkiem tej wspolnoty poprzez chrzest. A jako czloneka owego Koscola obowiazuje Cie np. takie wyznanie: "Kosciola sluchac w kazdy czas i w swietej wytrwac wierze". Dlatego, jezeli ktos deklaruje sie jako wierzacy i atakuje Kosciol to znaczy, ze albo nie wie, w co wierzy, albo powinien "zapytac Strawinskiego o schizofremie". Ale mnie bardziej interesuje, jak w partii ktora programow zwalcza religie jako "opium dla mas" i ktora od poczatku powstania walczyla z wiara w Boga, moga byc ludzie wierzacy i co wiecej, jak sekretarz tej partii moze mowic o tym publicznie. Albo tworza ja dwulicowcy, albo sa w niej ludzie, ktorzy nie rozumieja programu partii, jej ideii i tak dalej... Klifff
~do emigranta 28-04-2008 13:47
mam pracę dla ciebie - tylko się zgłoś do p. Obrębalskiego.
~Do p. Gorzałczyńskiego 28-04-2008 13:50
Panie Andrzeju, tak trzmać, jestem dumny że Pan występuje nie anonimowo.
~miejscowy 28-04-2008 15:27
a kto będzie pilnował nowego gospodarstwa pani G.M. jak ona będzie przewodniczyć temu potężnemu ośrodkowi partyjnemu jak sld w jelonce?? Dopiero co kobita wzięła we władanie hotel na terenie byłej WOSR, rozdwoi się czy jak?????
~gorzala "pracuje" 28-04-2008 22:30
gorzala dostal pewnie polecenie nadania tzw. kierunku w dyskusji i probuje swoich sil. zalosnie mu to wychodzi no ale sie stara. musi sam to robic bo juz nie ma aktywu partyjnego,zostali sami emeryci. nawet nasz posel sie mocno posunal i jakos tak panienek nie widac w otoczeniu. ot taki lokalny folklor

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group