Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 7180
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na lewicy bez zmian – SLD chce rządzić

Niedziela, 27 kwietnia 2008, 12:18
Aktualizacja: 12:20
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Na lewicy bez zmian – SLD chce rządzić
Fot. TEJO
Grażyna Malczuk została przewodniczącą rady powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Będziemy walczyć o odzyskanie władzy w mieście – zapowiedziała.

Grażyna Malczuk przewodniczyła lewicy już od roku, kiedy to z funkcji szefa zrezygnował Józef Kusiak. W sobotę radna i zarazem kanclerz Kolegium Karkonoskiego została wybrana na kolejne 4 lata. Nie ma zmiany także na stanowisku sekretarza SLD. Został nim Andrzej Gorzałczyński.

– To będzie ważna kadencja, czekają nas wybory do europarlamentu, wybory parlamentarne i samorządowe – mówiła Grażyna Malczuk. – Najważniejszym zadaniem będzie odzyskanie władzy w Jeleniej Górze. Do tego czasu będziemy konstruktywną opozycją wobec rządzącej Platformy Obywatelskiej.

Zaznaczyła jednak, że lewica chce porozumienia z PO. - Jesteśmy otwarci, ale jeśli Platforma chce z nami działać, musimy mieć udział we władzy wykonawczej.

SLD chce się też wzmocnić w powiecie jeleniogórskim. Partia ma zamiar przejąć władzę w Szklarskiej Porębie. - Musimy wystawić dobrego kandydata w wyborach na burmistrza – powiedziała Grażyna Malczuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group