Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4487
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na Kopernika skwerek z parkingiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 17 października 2010, 9:47
Aktualizacja: 9:47
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Przed wybudowaną kilka lat temu kamienicą przy ulicy Kopernika zadbano o urządzenie leżącego odłogiem terenu. Już jest tam estetyczny parking i trwa plantowanie ziemi pod skwer.

Niegdyś była to jedna z piękniejszych ulic Jeleniej Góry, ale po wyburzeniach i przebudowach spadła w rankingu estetyki na jedno z ostatnich miejsc. Prestiż ulicy Kopernika podniósł wybudowany tam kilka lat temu dom. Pierwotnie powstawał z przeznaczeniem na hotel i centrum finansowe, ale w końcu urządzono go jako apartamentowiec z parterami handlowymi.

Ostatnio zagospodarowano teren przed budynkiem: powstał tam parking dla mieszkańców, a niebawem urządzony zostanie skwerek. Z pewnością doda to uroku temu fragmentowi ulicy Kopernika. Pozostała jej część wciąż razi piętnem brzydkiej zabudowy i pustki. Miasto chce sprzedać grunty pozostałe po wyburzonych 40 lat temu zrujnowanych kamienicach, ale chętnych – póki co – brak.

Jedynym reliktem po dawnej zabudowie jest dawne kolegium jezuickie, pochodzące z trzeciej ćwierci XVII wieku, w którym przed laty (od końca XVIII stulecia), mieścił się sąd, prokuratura oraz areszt. Obecnie prowadzona jest tam różna działalność handlowo-usługowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group