Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8410
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na koloniach brakuje… palarni

Czwartek, 11 lutego 2010, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Na koloniach brakuje… palarni
Fot. TEJO
Szesnaście z osiemdziesięciu placówek prowadzących kolonie w powiecie jeleniogórskim skontrolowali pracownicy jeleniogórskiego sanepidu. Sprawdzali bezpieczeństwo i higienę pomieszczeń oraz sprzętu. Wnioski? Nie jest najgorzej. Inspektorzy wytykają ośrodkom brak wydzielonych pomieszczeń, w których dorośli – odwiedzający dzieci – mogliby palić papierosy.

Osiemdziesiąt placówek, które zostały przez sanepid zakwalifikowane do prowadzenia na ternie powiatu jeleniogórskiego zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, znajduje się głównie w Karpaczu, Szklarskiej Poręby, na terenie gminy Podgórzyn, Janowic Wielkich i Jeleniej Góry.

– Organizatorzy są do tego wypoczynku całkiem nieźle przygotowani. Większość sprawdzanych przez nas pomieszczeń, zarówno sanitariatów, jak i pokoi, było posprzątane, czyste i bezpieczne – mówi Beata Olszewska- Szybałdin, kierownik sekcji higieny dzieci i młodzieży Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jeleniej Górze.

Na szesnaście sprawdzonych placówek nałożyno tylko dwa mandaty za brudne szafki, blaty produkcyjne, regały ociekowe na czyste naczynia, brak oznakowania przechowywanej żywności w zamrażalce oraz brak próbek pokarmowych. – Zauważyliśmy też brak wydzielonych miejsc do palenia papierosów dla osób dorosłych, które indywidualnie przyjeżdżają jako goście i korzystają z danych placówek.

W wielu przypadkach stwierdziliśmy, że osoby dorosłe palą papierosy na korytarzach, co nie jest ani wychowawcze, ani zdrowe. Uczuliliśmy na ten problem właścicieli i pouczyliśmy ich by więcej takich sytuacje nie było, by nie łączyli w placówce wypoczynku dzieci z wypoczynkiem palących osób dorosłych – dodaje Beata Olszewska- Szybałdin.

Kontrole sanepidu odbywają się od poniedziałku do piątku. Właściciele obiektów, w których pracowników sanepidu jeszcze nie było, mogą się spodziewać ich wizyty w najbliższym czasie. W tym tygodniu inspektorzy odwiedzą obiekty w gminie Janowice Wielkie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
197
Nigdy
22%
Rzadko
41%
Czasami
23%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group