Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7632
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

IV-liga szachowa: Na inaugurację zwycięstwo z Bolkowem

Wtorek, 23 października 2012, 16:35
Aktualizacja: 16:36
Autor: MDvR
IV-liga szachowa: Na inaugurację zwycięstwo z Bolkowem
Fot. użyczone
Pierwsza, inauguracyjna runda Drużynowych Mistrzostw Dolnośląskiej Ligi Szachowej – IV–ligi Wałbrzyskiej 2012/2013, w której po wieloletniej przerwie wystąpiła drużyna jeleniogórska reprezentowana przez Klub Szachowy „Jelonka” Jelenia Góra odbyła się w niedzielę 21 października.

Był to również inauguracyjny występ Klubu Szachowego „Jelonka” Jelenia Góra w kategorii seniorów, gdyż klub znany był dotąd jeleniogórzanom wyłącznie z organizacji zawodów szachowych dla przedszkolaków i młodszych dzieci szkolnych.

Drużyna jeleniogórska zaprezentowała się w tym inauguracyjnej rundzie z jak najlepszej strony, wygrywając pierwszą rundę z wyżej notowaną drużyną UKS „Piast” Bolków w stosunku 4:1, przy czym drużyna jeleniogórska nie przegrała na żadnej szachownicy. Nadmienić należy, że w drużynowych mistrzostwach gra się na 5-ciu szachownicach, z czego na dwóch szachownicach uzyskano remisy, na jednej szachownicy drużyna z Bolkowa oddała partię walkowerem, pozostałe gry zakończyły się wygraną jeleniogórzan. Ciekawostką jest, że w zeszłym sezonie drużyna UKS „Piast” Bolków występowała w III Lidze Szachowej, jest więc drużyną bardzo solidną i doświadczoną.

W drużynie jeleniogórskiej na specjalne słowa uznania zasłużył grający na piątej szachownicy ponad osiemdziesięcioletni Kazimierz Gałka (rocznik 1931), który pomimo znacznego stopnia niedowidzenia, w szrankach z 26-letnnią zawodniczką z Bolkowa wykazał, że doświadczenie i dokładność w liczeniu wariantów w szachach jest ważniejsze niż młodzieńcza fantazja. Te umiejętności Pana Kazimierza zaowocowały wygraną partią i zdobyciem ważnego punktu w meczu.

Druga runda Dolnośląskiej Ligi Szachowej odbędzie się 18 listopada. Drużyna z Jeleniej Góry rozegra wtedy dwie rundy na wyjeździe z dwiema drużynami z Żarowa, ze znanego i silnego ośrodka szachowego na Dolnym Śląsku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group