Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 2469
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na groźnych maszynach

Poniedziałek, 3 kwietnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Na groźnych maszynach
Fot. Archiwum
Pędzący z ogromnym hałasem motocykliści uprzykrzają życie mieszkańcom peryferyjnych osiedli. Łamią przepisy, a policja jest bezsilna, bo nie dogoni ich na bezdrożach.

– Upodobali sobie na te wieczorne rajdy okolice ogródków działkowych na ulicy Gałczyńskiego. Suną z wielką prędkością i bardzo głośno po wąskich, osiedlowych uliczkach – doniósł nam internauta z tej części miasta.

Wiosną wyciągają swoje wyczynowe „rumaki” z garaży i ścigają się. Wjeżdżają też na tereny łąk i lasów. – Na ich obszarze urządzają sobie nielegalny cross. Niszczą dukty i przyrodę – żalą się okoliczni mieszkańcy.
Dostaliśmy sygnały, że podobnie dzieje się także w innych dzielnicach oddalonych od centrum, a położonych bliżej lasów.

„Dzicy” motocykliści łamią prawo. – Nie przestrzegają zakazu ruchu po mniejszych uliczkach, jeżdżą za szybko i nie mają numerów rejestracyjnych. Dlatego trudno ich namierzyć – wyjaśniają policjanci z drogówki. – Nawet jeśli namierzymy takiego „wyczynowca”, nie mamy szans. Skręci w polną drogę i ucieknie przez las – mówi podinsp. Maciej Dyjach, naczelnik sekcji drogowej jeleniogórskiej policji.

Legalną alternatywą pozostaje legalny motocross w Siedlęcinie, na którym już w sobotę odbędzie się spora impreza. Jednak wielu, najczęściej młodszych posiadaczy wyczynowych motocykli terenowych, woli trenować hałasując i narażając na niebezpieczeństwo zarówno siebie, jak i innych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group