Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na dwóch kółkach w chłodzie

Niedziela, 30 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 5 maja 2006, 19:38
Autor: rylit
Jelenia Góra: Na dwóch kółkach w chłodzie
Fot. rylit
Kilkudziesięciu zawodników podzielonych na kategorie wiekowe od 6 do 60 lat ścigało się na rowerach w XII Ogólnopolskim Kryterium Kryterium Ulicznym o Puchar Karkonoszy. Impreza wpisana była do kalendarza Wiosny Cieplickiej.

W godzinach od 10 do 15 w Cieplicach amatorzy kolarstwa ścigali się na pętli wokół hotelu Cieplice, która miała długość 1900 m. Dystans dla poszczególnych kategorii był regulowany liczbą przejechanych okrążeń.

Mimo że jednym z celów wyścigu jest popularyzacja kolarstwa wśród młodzieży i najmłodsi miłośnicy nie musieli wnosić opłat pisowych (wystarczył tylko sprawny rower) chętnych do startu w najniższych kategoriach było niewielu.
Zapewne wpływ na to miała też kiepska pogoda, która nie zachęcała do oglądania, a co dopiero startu w kryterium.

Jednak dzięki tak szerokiemu przedziałowi wiekowemu wystartowało wiele rodzin. Zdarzało się, że na rowery siadał dziadek, ojciec i syn.
Ciekawostką był start dwóch młodych sióstr, które z uwagi na brak zawodniczek w tej kategorii, startowały wraz z chłopcami.

Przyznano nagrody, medale i wyróżnienia. Sędzią głównym był Wiesław Kucab, odpowiedzialnym za organizację – Ireneusz Błaszczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group