Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8799
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na dwóch kółkach przez ratusz

Czwartek, 1 kwietnia 2010, 12:36
Aktualizacja: Piątek, 2 kwietnia 2010, 9:50
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Na dwóch kółkach przez ratusz
Fot. TEJO
Kilka dużych imprez, które zainteresują rowerzystów, zarówno wyczynowców jak i całkowitych amatorów, odbędzie się od maja do sierpnia w Jeleniej Górze i okolicach. Podczas jednego z wyścigów zawodnicy mają przejechać przez… hall ratusza.

Cykl zacznie się już 8 i 9 maja od Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race. Medalistka olimpijska zaprosiła na tę imprezę gwiazdy kolarstwa górskiego, ale – póki nie ma ostatecznego potwierdzenia ich przyjazdu, nie podajemy listy gości – mówi Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Zawody mają rozgrywać się na pętli wytyczonej na Wzgórzu Paulinum.

Atrakcją imprezy ma być pokazowy wyścig dookoła Rynku jeleniogórskiego. – Planujemy przeprowadzić tę imprezę wieczorem, przy sztucznym oświetleniu – tłumaczy Miłosz Sajnog. Organizatorzy sprawdzają, jak najlepiej wytyczyć trasę uliczkami wokół placu Ratuszowego. Pojawił się nawet pomysł, zaakceptowany przez samorząd, aby kolarze przejechali przez hall ratusza.

Wszyscy rowerzyści będą mogli wziąć udział w wielkiej paradzie rowerów Muzycznego Radia zaplanowanej na dni 19 – 20 czerwca w ramach imprezy zwanej Dirt Town. Jej areną będzie plac Ratuszowy.

Od trzeciego do szóstego czerwca potrwa Adventure Racing – rajd 360 stopni Jelenia Góra 2010. Oprócz kolarstwa ekstremalnego w imprezę wpisane są także inne „dyscypliny” dla twardzieli, w tym speleologiczne: penetracja jednej z jaskiń w pobliskich kamieniołomach w Wojcieszowie. Rajd będzie przebiegał szlakami w Rudawach Janowickich.

W dniach 2- 4 lipca odbędzie się Bike Adventure. Na przełom lipca i sierpnia zaplanowano Petlę Izersko-Karkonoską, a 14 sierpnia odbędą się Mistrzostwa Polski MTB w ramach Bike Maratonu. Rowerowy sezon letni zamknie wyczerpujący wyścig 24 Hours Jelenia Góra 2010. – Zawody polegają na nieprzerwanej, trwającej dobę jeździe na rowerze – wyjaśnił Miłosz Sajnog.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1213
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group