Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7150
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba / Augustów: Na dwóch kółkach przez całą Polskę

Poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 14:51
Aktualizacja: Wtorek, 3 sierpnia 2010, 15:10
Autor: Karolina
Szklarska Poręba / Augustów: Na dwóch kółkach przez całą Polskę
Fot. organizator
Co łączy Augustów i Szklarską Porębę? Od wielu lat przyjaźń i Radiowa Trójka, a dodatkowo od dwóch sezonów „Trójkowa Magistrala Rowerowa”. Właśnie dzisiaj ośmioro cyklistów wyruszy w 10–dniową podróż z jednego końca Polski na drugi. Wśród tych śmiałków jest burmistrz miasta pod Szrenicą, Arkadiusz Wichniak.

Włodarzowi Szklarskiej Poręby będą towarzyszyć: Artur Kuryło z Augustowa, Piotr Lepka, Karol Głuszak, komendant miejscowego komisariatu, Donat Pawłowski, Czesław Gudon i Jerzy Bujno z Giżycka oraz Miłosz Szczurowski z Żórawina. Cykliści w ciągu dziesięciu dni mają pokonać ponad 700-kilometrową trasę z Augustowa aż pod Szrenicę. Pomocny w tym niezwykłym przedsięwzięciu będzie samochód firmy Citroen, jednego ze sponsorów wyprawy, kierowany przez Macieja Rutkowskiego.

Mimo, że oba miasta dzieli spora odległość, w ciągu roku nie brakuje okazji do wspólnych spotkań. Zimą mazurska reprezentacja gości w Szklarskiej Porębie, biorąc udział w licznych wydarzeniach sportowo-rekreacyjnych. Natomiast latem wszyscy zamieniają narty na dwa kółka i spotykają się na trasie. Pierwsza „Trójkowa Magistrala Rowerowa” miała miejsce dwa lata temu, kiedy to włodarze zaprzyjaźnionych ze sobą miast postanowili uczcić wieloletnią współpracę z Radiową Trójką.

Ten nietypowy pomysł, odbywający się pod hasłem „Rowerem przez Polskę” tak się wszystkim spodobał, że jest kontynuowany do dziś. W projekcie co roku bierze udział coraz więcej gmin. Ostatnim razem trasa przebiegała przez dziewięć miast, a teraz będzie ich już jedenaście: Augustów, Jawor, Jednorożec, Giżycko, Kolno, Kutno, Mikstat, Szklarska Poręb, Warta, Wyszogród i Żórawina. Cykliści wyruszą już dziś z Augustowa, natomiast 12 sierpnia powinni dotrzeć pod samą Szrenicę.

Na ogólnopolskiej trasie „Trójkowej Magistrali” pojawią się tablice informujące o tym wydarzeniu. Dodatkowo każda z gmin, biorąca udział w tegorocznym projekcie, wytyczy na swoim terenie specjalny szlak rowerowy. Wszyscy ci, którzy będą chcieli przejechać tę samą trasę co cykliści, mogą zasięgnąć szczegółowych informacji na stronie internetowej tej niezwykłej wyprawy. Rowerowi śmiałkowie po dotarciu do mety otrzymają w nagrodę turystyczną odznakę. Organizatorzy zachęcają do przeżycia niezapomnianej przygody z rowerem i odkrycia wszystkich zakątków na szlaku „Trójkowej Magistrali Rowerowej”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
253
Tak
31%
Nie
63%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group