Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 7247
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na dwie minuty moc Internetu zatrzymała czas

Sobota, 29 listopada 2008, 14:34
Aktualizacja: Niedziela, 30 listopada 2008, 8:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Na dwie minuty moc Internetu zatrzymała czas
Fot. TEJO
Ponad stu młodych jeleniogórzan stanęło dziś w bezruchu na placyku przed hotelem Jelonek. Wcześniej umówili się, że tak zrobią za pomocą wiadomości na portalu Nasza–klasa.pl Swoisty eksperyment dowiódł nie tylko „solidarności” młodzieży, lecz także siły, jaką ma sieć.

– Jeśli chcesz zrobić coś nieszablonowego, zabawnego, innego lub po prostu się dobrze zabawić i przy tym zaskoczyć innych ludzi, a jednocześnie pokazać im swoje " szalone ja" to przyłącz sie do nas :) Słyszałeś/aś o Flash Mobie ? Nie ? w takim razie przeczytaj te pare linijek tekstu i zobacz o co chodzi w tym wszystkim http://pl.wikipedia.org/wiki/Flash_mob :), Jeśli Cię to zainteresowalo i chcesz wziąć udział w czymś takim, to zapraszam Cię do naszego " JelenioGórskiego Flasha – taką wiadomość na naszej-klasie zamieściły organizatorki zakładając fikcyjne konto.

Zapraszając poszczególnych znajomych, którzy zaprosili następnych znajomych, młodzi ludzie skrzyknęli się za pomocą sieci w sporą gromadkę. Dodatkowym „utrudnieniem” była prośba, aby nie nagłaśniać wydarzenia w mediach, a jedynie z pomocą „poczty pantoflowej”. Zadziałało skutecznie!

– Chodzi o to, aby o 13:00 wszyscy zastygli w jakiejś pozycji i nie ruszali się przez około 2 minuty. Akcja ma wyglądać mniej więcej tak jakby czas się zatrzymał ;) po czym rozchodzimy się jak gdyby nigdy nic – czytamy w zaproszeniu.

Przed trzynastą grupki młodzieży już zaczęły się schodzić na skwerek. O godzinie „zero”, wszyscy stanęli w miejscu. Ci, którzy o akcji nie wiedzieli, patrzyli się zdezorientowani sytuacją. Po dwóch minutach młodzież rozeszła się.

Ten swoisty happening dowiódł kilku rzeczy. Głównie zgrania młodzieży, która w ten sposób dała sygnał do swojej gotowości do działania nie tylko w takich „nieszablonowych” czynnościach. Eksperyment pokazał też, jak duża jest moc internetowego przesłania, które – elektroniczną pocztą pantoflową – może skutecznie dotrzeć do setek, tysięcy a nawet milionów odbiorców.

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group