Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7407
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na Cinciały bez błota i kałuż

Niedziela, 12 października 2008, 8:29
Aktualizacja: 8:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Na Cinciały bez błota i kałuż
Fot. TEJO
Trwają roboty drogowe na trakcie, który dotąd pozbawiony był utwardzonej nawierzchni. Peryferyjna uliczka Cinciały niebawem zostanie pokryta asfaltem. Wytyczono także chodniki.

Zadowoleni mogą być mieszkańcy, którzy zimą protestowali przeciwko brakowi remontowych planów ulicy. Nic dziwnego: po opadach deszczu tworzyło się tam trudno przejezdne grzęzawisko, a latem poruszające się tam auta wznosiły tumany kurzu.

Gehenna skończy się jednak wkrótce. W lutym na miejsce udał się osobiście prezydent Marek Obrębalski i po tej wizycie od razu znalazły się środki na remont. Mieszkańcy innych zaniedbanych uliczek już teraz myślą, jak tu zaprosić szefa miasta, aby i tam – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – zaczęło się coś dziać.

Ul. Cinciały (dawniej Heikenstrasse) jest położona na terenie dawnego przedmieścia Malinnik. Znajdują się przy niej poniemieckie willowe zabudowania oraz kilka nowych jednorodzinnych budynków. Niegdyś położona na uboczu, dziś sąsiaduje z jedną z najbardziej ruchliwych ulic jeleniogórskich – Wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group