Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2169
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Na balu w DPS–ie była świetna zabawa

Wtorek, 3 lutego 2015, 7:26
Aktualizacja: Środa, 4 lutego 2015, 8:08
Autor: Mea
Region: Na balu w DPS–ie była świetna zabawa
Fot. DPS Janowice Wielkie
– Lubimy integrować się poprzez zabawę – mówili uczestnicy Balu Karnawałowo–Kapeluszowego, zorganizowanego w Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich. W imprezie wzięło udział ok. 120 osób, również z Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Szarocina i Nielestna.

Co roku w karnawale mieszkańcy DPS-u w Janowicach Wielkich organizują bal oraz jeżdżą do innych ośrodków na zabawy.

- Ponieważ w naszym janowickim domu przebywają mężczyźni, dlatego zapraszamy kobiety z DPS-u w Szarocinie, który jest również dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Ponadto gościliśmy mieszkańców DPS-u w Nielestnie, Domu Caritas w Szklarskiej Porębie dla dzieci i młodzieży oraz z Domu Pogodna Jesień dla osób starszych – mówi Halina Rudnik, dyrektor DPS-u w Janowicach Wielkich.
Uczestnicy imprezy bawili się przy dźwiękach popularnych piosenek, które śpiewał zespół z Nielesna. – Grupa siedmioosobowa składa się z mieszkańców DPS-u, którzy pięknie śpiewają i grają na takich instrumentach, jak keyboard, perkusja, czy też tamburyn. Gdy nasi mieszkańcy usłyszeli pierwsze dźwięki muzyki od razu poszli na parkiet i bawili się przez całą imprezę. Wszyscy byli zachwyceni zespołem i muzyką graną na żywo, która podrywała do tańca – opowiada dyrektorka.

Nazwa imprezy Bal Karnawałowo-Kapeluszowy wiązała się z oryginalnym nakryciem głowy. – Każdy miał bowiem przyjść z kapeluszem na głowie, a za najpiękniejsze uczestnicy otrzymali gromkie brawa. Organizowane były różne konkursy. Jednak hitem wieczoru okazała się figlarna małpka, za którą przebrał się jeden z naszych pracowników - wspomina Halina Rudnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group