Wtorek, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 4920
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na 300–lecie Kościoła Łaski zaśpiewa gwiazda fado

Czwartek, 6 października 2011, 9:25
Aktualizacja: 12:42
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Na 300–lecie Kościoła Łaski zaśpiewa gwiazda fado
Fot. RED
Jutro w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa w Jeleniej Górze o godz. 20 wystąpi Tereza Salgueiro, portugalska artystka znana, między innymi, z filmu W. Wendersa „Lisbon story”.

Ta obdarzona fenomenalnym głosem Portugalka, liderka zespołu Madredeus, z którym nagrała kilka albumów i zdobyła światową sławę, ma bardzo rozległy repertuar. Prócz tradycyjnego fado (melancholijnej pieśni wywodzącej się z portugalskiej tradycji muzykowania wśród ubogich mieszkańców dzielnic portowych), chętnie sięga do muzyki brazylijskiej, choćby popularnej samby i bossa novy. Co Tereza Salgueiro zaśpiewa w Jeleniej Górze? Okaże się już jutro o godz. 20 w Świątyni Łaski. Bilety kosztują 45 złotych. Do nabycia w Punkcie Pielgrzymkowym przy Kościele Łaski i w sklepie Demo przy ulicy 1 Maja 60.

Wydarzenie jest wpisane w obchody 300-lecia Kościoła Łaski pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Także w piątek odbędą się konferencje naukowe związane ze świątynią i jej otoczeniem. O godz. 17 będzie mowa o rewitalizacji 19 kaplic i nagrobków na byłym cmentarzu w pobliżu zabytku, a także o jego historii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group