Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7908
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: MZK dostanie więcej pieniędzy na nowe autobusy

Środa, 19 czerwca 2013, 9:41
Aktualizacja: 9:44
Autor: red
Nowoczesne i przyjazne dla środowiska autobusy już niedługo wyjadą na ulice dolnośląskich miast dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Decyzję w tej sprawie podjął we wtorek (18.06. br.) Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Więcej pieniędzy na ten cel trafi m.in. do jeleniogórskiego MZK.

Korzystny kurs euro spowodował, że zarząd województwa na projekty związane z transportem miejskim i podmiejskim przeznaczy dodatkowo ponad 21,5 mln zł. Dzięki tej decyzji uda się zrealizować trzy projekty, które były dotychczas na liście rezerwowej. 

Dzięki korzystnemu kursowi euro pieniądze trafią do beneficjentów, którzy ze względu na brak wystarczających środków nie otrzymali ich 21 maja 2013 roku. Wówczas zarząd województwa wybrał dwa projekty, na dofinansowanie których przeznaczył ponad 74 mln zł. Już wtedy środki zostały przyznane Kolejom Dolnośląskim, które planują zakup 6 nowych pociągów oraz Miejskiemu Zakładowi Komunikacyjnemu w Jeleniej Górze, który zakładał, że dzięki dofinansowaniu z Unii kupi nowe ekologiczne autobusy i wdroży System Biletu Elektronicznego. Koleje Dolnośląskie dostały kwotę o jaką się starały, czyli 68 mln zł, natomiast jeleniogórska spółka, ze względu na wyczerpanie środków, niespełna połowę wnioskowanej sumy, czyli 6,2 mln zł. Na liście rezerwowej znalazło się 7 projektów, które starały się o dofinansowanie w wysokości 31,3 mln zł – informuje Anna Czujko z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Dodatkowe pieniądze umożliwią:
- zwiększenie dofinansowania o 6,6 mln zł dla projektu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze (dostanie tym samym pełną kwotę, o którą się starał).
- zakontraktowanie, w pełnej wnioskowanej kwocie dofinansowania, trzech najwyżej ocenionych projektów znajdujących się na liście rezerwowej. Są to: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne "ŚWIDNICA" (4,8 mln zł), Gmina Legnica (4,8 mln zł) oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Kłodzku (5 mln zł).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
375
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group