Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 6041
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mirsk: Myśliwi zbudowali strzelnicę

Poniedziałek, 28 września 2009, 15:41
Aktualizacja: 15:54
Autor: Wiktor
Mirsk: Myśliwi zbudowali strzelnicę
Fot. Wiktor
W sobotę 26 września otwarta została strzelnica Koła Łowieckiego "Wieniec". Nowy obiekt mieści się w Mroczkowicach koło Mirska i jest jedyną strzelnicą myśliwską w dawnym województwie jeleniogórskim. Najbliższy tego typu obiekt znajduje się w Bronówku k/Strzegomia.

- Nasza strzelnica będzie służyła nie tylko Kołom Łowieckim chcących realizować zalecenia
KGP (przystrzeliwanie broni przynajmniej raz do roku), ale też dla strzelców sportowych, dla służb mundurowych i dla służb ochrony- mówił Zbigniew Dragunowicz, prezes Koła Łowieckiego "Wieniec". Dzisiaj otwieramy pierwszą część naszego obiektu, tę którą roboczo nazywamy kulową, tu mogą być rozgrywane konkurencje: kula stacjonarna na 100m, przebieg makiety na 50m i przebieg makiety na 35m.

Myśliwi chcą aby do 2011 zakończy się drugi etap budowy. Wówczas będzie można strzelać też wszystkie konkurencje śrutowe i pełnego wieloboju. Na uroczystym otwarciu obecne były władze okręgowe PZŁ, przedstawiciele duchowieństwa oraz przewodnicząca Rady Miasta Mirsk Danuta Ławnikowska. Licznie przybili też sympatycy łowiectwa i strzelectwa sportowego. Brak strzelnic w Jeleniej i okolice to wielka bolączka miłośników strzelectwa. Miejscowi strzelcy od dekad mieli problem związanym z braku struktury do sportów strzeleckich, dlatego też chwalimy takie spontaniczne inicjatywy i postaramy się umieszczać informacje o imprezach na strzelnicy Koła Łowieckiego "Wieniec" w Mroczkowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group