Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10650
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Myślenie jest wrogiem improwizacji

Sobota, 8 sierpnia 2009, 12:21
Aktualizacja: 12:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Myślenie jest wrogiem improwizacji
Fot. TEJO
Ćwiczeniom wyobraźni i koncentracji na scenie poświęcona była szósta odsłona warsztatów „Lato w teatrze”. Uczestnicy imprezy odpuścili sobie żmudne przygotowanie spektaklu i zajęli się tym, co młodzieży podoba się najbardziej.

Teatralne zajęcia polegające na usprawnieniu wyobraźni młodych aktorów przeprowadził Jacek Paruszyński. Wymyślał młodzieży rozmaite zadania. Warsztatowicze a to musieli się czegoś przestraszyć i przekonująco to zagrać, a to wymyślić niebanalny sposób przejścia po przekątne sceny. W jednym z ćwiczeń panie i panowie bawili się wyimaginowaną piłką do koszykówki, w innym – odgrywali wymyślone naprędce etiudy.

– Są takie chwile na scenie, kiedy myślenie przeszkadza, bo jest wrogiem improwizacji – mówił Jacek Paruszyński uświadamiając młodym ludziom, że aktorstwo to nie tylko wykucie tekstu na blachę i jego interpretacja podczas sztuki. – W wielu scenach trzeba uwolnić wyobraźnię – mówił aktor.

– Postanowiliśmy odpocząć trochę od przygotowań do „Kliszy pamięci” – tłumaczy Tadeusz Wnuk, koordynator projektu „Lato w teatrze”. Przez weekend młodzież ma czas na przemyślenie tego, nad czym pracowano w minionym tygodniu. Po wolnej niedzieli w poniedziałek prace nad przedstawieniem, do którego premiery pozostał jedynie tydzień, zaczną się pełną parą.

Projekt „Lato w teatrze” jest zorganizowany przez Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współudziale miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group