Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8748
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mysłakowickie dożynki pełne dobrych intencji i z mnóstwem atrakcji

Niedziela, 16 września 2012, 8:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 września 2012, 7:09
Autor: Jakub Thauer
Region: Mysłakowickie dożynki pełne dobrych intencji i z mnóstwem atrakcji
Fot. Jakub Thauer
– Kiedy kończy się lato, kiedy przychodzą chłodne dni, wtedy idziemy do świątyń, niesiemy kosze z plonami i mamy świadomość, że te owoce i warzywa są dziełem Boga, i to Jemu trzeba za nie dziękować – tymi słowami rozpoczął kazanie podczas tegorocznej mszy z okazji dożynek proboszcz parafii rzymsko–katolickiej p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach ks. Mieczysław Bętkowski.

Rada Sołecka wsi Mysłakowice zorganizowała wczoraj (15 września) dożynki, połączone ze zbiórką pieniędzy na rzecz małego, chorego Pawełka, mieszkańca gminy, który wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji.

Tegoroczne dożynki zbiegły się też z wizytą gości z Zillertal w austriackim Tyrolu. - Przybyli oni z okazji 157. rocznicy osiedlenia się na nasz teren pierwszych Tyrolczyków. Jest to wizyta prywatna, przy czym przy okazji naszego spotkania powróciliśmy do tematu współpracy pomiędzy regionem karkonoskim, a gminami tyrolskimi. Rozmawiamy głównie na temat współpracy w zakresie rozwoju ruchu turystycznego - mówił Zdzisław Pietrowski, wójt gminy Mysłakowice.

Imprezę rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył ks. Mieczysław Bętkowski. Ze względu na obecność gości przybyłych z Tyrolu była ona po części sprawowana również w języku niemieckim. Po zakończonej eucharystii odbył się krótki koncert kameralnej orkiestry dętej gości z doliny Zillertal w Austrii.

Następnie rozpoczął się festyn dożynkowy. Gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy, konkurs „Wiedzy o gminie Mysłakowice” z cennymi nagrodami, miasteczko drogowe, grochówka z kotła, domowe wypieki to tylko niektóre z dożynkowych atrakcji.

Na uczestników festynu czekały występy trzech grup dzieci z miejscowego przedszkola, występ gminnego zespołu ludowego oraz koncert zespołu z z doliny Zillertal w Austrii. Każdy z uczestników imprezy, mógł kupić cegiełki, z których dochód będzie przeznaczony na zakup przenośnego koncentratora do tlenoterapii oraz specjalistycznego wózka inwalidzkiego z fotelikiem i pionizatorem dla chorego 5,5 letniego Pawła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group