Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 5687
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowickie dożynki pełne dobrych intencji i z mnóstwem atrakcji

Wiadomości: Region
Niedziela, 16 września 2012, 8:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 września 2012, 7:09
Autor: Jakub Thauer
Fot. Jakub Thauer
– Kiedy kończy się lato, kiedy przychodzą chłodne dni, wtedy idziemy do świątyń, niesiemy kosze z plonami i mamy świadomość, że te owoce i warzywa są dziełem Boga, i to Jemu trzeba za nie dziękować – tymi słowami rozpoczął kazanie podczas tegorocznej mszy z okazji dożynek proboszcz parafii rzymsko–katolickiej p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach ks. Mieczysław Bętkowski.

Rada Sołecka wsi Mysłakowice zorganizowała wczoraj (15 września) dożynki, połączone ze zbiórką pieniędzy na rzecz małego, chorego Pawełka, mieszkańca gminy, który wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji.

Tegoroczne dożynki zbiegły się też z wizytą gości z Zillertal w austriackim Tyrolu. - Przybyli oni z okazji 157. rocznicy osiedlenia się na nasz teren pierwszych Tyrolczyków. Jest to wizyta prywatna, przy czym przy okazji naszego spotkania powróciliśmy do tematu współpracy pomiędzy regionem karkonoskim, a gminami tyrolskimi. Rozmawiamy głównie na temat współpracy w zakresie rozwoju ruchu turystycznego - mówił Zdzisław Pietrowski, wójt gminy Mysłakowice.

Imprezę rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył ks. Mieczysław Bętkowski. Ze względu na obecność gości przybyłych z Tyrolu była ona po części sprawowana również w języku niemieckim. Po zakończonej eucharystii odbył się krótki koncert kameralnej orkiestry dętej gości z doliny Zillertal w Austrii.

Następnie rozpoczął się festyn dożynkowy. Gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy, konkurs „Wiedzy o gminie Mysłakowice” z cennymi nagrodami, miasteczko drogowe, grochówka z kotła, domowe wypieki to tylko niektóre z dożynkowych atrakcji.

Na uczestników festynu czekały występy trzech grup dzieci z miejscowego przedszkola, występ gminnego zespołu ludowego oraz koncert zespołu z z doliny Zillertal w Austrii. Każdy z uczestników imprezy, mógł kupić cegiełki, z których dochód będzie przeznaczony na zakup przenośnego koncentratora do tlenoterapii oraz specjalistycznego wózka inwalidzkiego z fotelikiem i pionizatorem dla chorego 5,5 letniego Pawła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Jeleniogórza 16-09-2012 9:00
dlaczego Jelonka nie powiadamia wcześniej o takich imprezach, zawsze dowiadujemy się po czasie, po co nam taka jelonka , tylko z nazwy? , że jest i tylko o głupich sensacjach pisze, a jak się napisze coś sensownego w komentarzach , to usuwa ale głupich komentarzy, nie. Uważam, że powinna być bardziej wiarygodna
~,. 16-09-2012 11:25
do 10;45 dobrze że Tobie nie śmierdzi, radze sprawdzić
~normalny 16-09-2012 17:04
Zdjęcia rewelacyjne,na pewno oddające dobrą zabawę na festynie.Zmieńcie sobie fotografa.
~DUCH GÓR 16-09-2012 19:38
Brawa dla WÓJTA MYSŁAKOWIC,FOTKA SUPER,ZAWIOZĄ TROCHĘ GOŚCIE FOTEK TO BĘDZIE NAMIASTKA PROMOCJI.
~Stanleyowsky 16-09-2012 20:15
Racja odnośnie fotografa. Większość zdjęć ma przepaloną biel. Albo wróćcie do tego nieszczęsnego HDR-a, albo niech trzaska w bracketingu (okolo 0,7 EV). Na imprezie byłem i była bardzo atrakcyjna. Podobał mi się występ trębaczy z Tyrolu. Mały lokalny chór przypomniał mnóstwo polskich szlagierów. Pojawił się Seba Rutkowski z trzema przebojami. Atrakcja dla dzieci nie do ocenienia. Wszystko (oprócz malowania twarzy) było gratis. Ale cel szczytny, dzieciak na którego była zbiórka się pojawił - mnóstwo osób ocierało oczy. Jedno czego nie wiem, bo musiałem wrócić wcześniej do domu - to czy było jakieś granie do tańca wieczorem?? Aha. Do momentu kiedy byłem - brak pijusów i meneli... Ale to nie te czasy kiedy Robert Janowski nam śpiewał. Ale i tak było fajnie.
~,., 16-09-2012 20:59
może właśnie ziemniaki i mielone, oby ci kiedyś tego nie zabrakło
~jaks 16-09-2012 21:19
No, jakos do swiątyni dotarli chyba tylko przedstawiciele UG Myslakowice i goscie z Zillertal . Zdjecia na festynie dozynkowym natomiast robilo chyba dziecko , ktore pierwszy raz mialo aparat fotograficzny w rekach . Nic, nie mowiace zdjecia !!!!!
~moks 16-09-2012 21:43
Taa, zwykła wiejska impreza! Szkoda fatygi i kasiory publicznej.
~xXx 16-09-2012 22:19
Na 29 zdj. (po lewej) taki * ministrant a kradnie !
~Igor 17-09-2012 8:11
Impreza była zorganizowana charytatywnie z dobrego serca z kasy prywatnej, jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj się, impreza wiejska ale zato mnóstwo atrakcji, trzeba było podnieśc tyłek i przyjść...dostał byś grochówkę za darmo, to może przeszło by Ci marudzenie......zrobisz źle nie nie zrobisz też źle co za ludzie......Ważne że cel był szczytny udało sie zebrać duzo kasy na zakup wózka dla Pawała..
~absolwenci 17-09-2012 12:51
Impreza bardzo udana. Jak zwykle za naszych czasów szkolnych super występ naszej nauczycielki muzyki p. Fredzi, która nic się nie zmieniła. Swoim repertuarem wywołała wspomnienia naszej młodości Dziękujemy
~łomniczanin 17-09-2012 20:49
Dlaczego impreza była tak beznadziejnie nagłośniona ? A tak naprawdę to żadnej info na jej temat nie było w naszej Gminie !!!!
~Igor 18-09-2012 7:36
Trzeba było przynieść swój sprzęt, wszytko było społecznie każdy dał co miał, a info o imprezie od 2 tygodni było w radio tv i nastronach gminy trzeba było zajrzeć, jak zawsze malkontenci tylko narzekają ale do pomocy to nie było chętnych......co za ludziska...zawsze coś nie pasuje
~do IGORA 23-09-2012 7:47
Nikt tu nie jest malkontentem , w Łomnicy jest zdecydowanie lepsza organizacja imprez, u Was beznadzieja o czym świadczy garstka ludzi w Kościele a później na "imprezie" uczcie się zespołowości w działaniu zbiorowym, my też robimy wszystko społecznie, a efekty są zdecydowanie lepsze. Pozdrawiam !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group