Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 11056
Zalogowanych: 65
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mysłakowickie dożynki pełne dobrych intencji i z mnóstwem atrakcji

Niedziela, 16 września 2012, 8:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 września 2012, 7:09
Autor: Jakub Thauer
Region: Mysłakowickie dożynki pełne dobrych intencji i z mnóstwem atrakcji
Fot. Jakub Thauer
– Kiedy kończy się lato, kiedy przychodzą chłodne dni, wtedy idziemy do świątyń, niesiemy kosze z plonami i mamy świadomość, że te owoce i warzywa są dziełem Boga, i to Jemu trzeba za nie dziękować – tymi słowami rozpoczął kazanie podczas tegorocznej mszy z okazji dożynek proboszcz parafii rzymsko–katolickiej p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach ks. Mieczysław Bętkowski.

Rada Sołecka wsi Mysłakowice zorganizowała wczoraj (15 września) dożynki, połączone ze zbiórką pieniędzy na rzecz małego, chorego Pawełka, mieszkańca gminy, który wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji.

Tegoroczne dożynki zbiegły się też z wizytą gości z Zillertal w austriackim Tyrolu. - Przybyli oni z okazji 157. rocznicy osiedlenia się na nasz teren pierwszych Tyrolczyków. Jest to wizyta prywatna, przy czym przy okazji naszego spotkania powróciliśmy do tematu współpracy pomiędzy regionem karkonoskim, a gminami tyrolskimi. Rozmawiamy głównie na temat współpracy w zakresie rozwoju ruchu turystycznego - mówił Zdzisław Pietrowski, wójt gminy Mysłakowice.

Imprezę rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył ks. Mieczysław Bętkowski. Ze względu na obecność gości przybyłych z Tyrolu była ona po części sprawowana również w języku niemieckim. Po zakończonej eucharystii odbył się krótki koncert kameralnej orkiestry dętej gości z doliny Zillertal w Austrii.

Następnie rozpoczął się festyn dożynkowy. Gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy, konkurs „Wiedzy o gminie Mysłakowice” z cennymi nagrodami, miasteczko drogowe, grochówka z kotła, domowe wypieki to tylko niektóre z dożynkowych atrakcji.

Na uczestników festynu czekały występy trzech grup dzieci z miejscowego przedszkola, występ gminnego zespołu ludowego oraz koncert zespołu z z doliny Zillertal w Austrii. Każdy z uczestników imprezy, mógł kupić cegiełki, z których dochód będzie przeznaczony na zakup przenośnego koncentratora do tlenoterapii oraz specjalistycznego wózka inwalidzkiego z fotelikiem i pionizatorem dla chorego 5,5 letniego Pawła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
456
Tak, często
15%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Ciekawe miejsca
Tylko dla wytrwałych: Karkonosze w 1 dzień
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group