Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 16662
Zalogowanych: 77
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Myśl ekologicznie i zadbaj o ziemię

Niedziela, 27 kwietnia 2008, 12:08
Aktualizacja: 12:34
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Myśl ekologicznie i zadbaj o ziemię
Fot. Agnieszka Gierus
Do tego zachęcali gimnazjaliści z „Żeroma”, którzy w niedzielne przedpołudnie rozdawali jeleniogórzanom i turystom ulotki nawołujące do ratowania klimatu.

- Jak najczęściej korzystaj z komunikacji miejskiej lub poruszaj się rowerem, zużywaj mniej wody podczas codziennych czynności, używaj energooszczędnych żarówek, gaś światło po wyjściu z pomieszczenia, segreguj śmieci i sadź drzewa – apelowali. Młodzi ludzie przestrzegali przed zmianami klimatu i na konkretnych przykładach pokazywali ich skutki.

– Akcję organizujemy po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że przyniesie jakieś efekty. Mamy około tysiąca ulotek. Jeśli choć kilka osób zainteresuje się nimi, to już będzie sukces – mówią gimnazjalistki z „Żeroma”. – Zależy nam, żeby zrobić coś dla siebie i zadbać o przyszłość, więc chętnie bierzemy udział w takich działaniach – dodają.

Akcja odbyła się w ramach happeningu „Klimat w potrzebie” zorganizowanego przez Radę Młodych przy Stowarzyszeniu Wspólne Miasto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
852
Dobry pomysł
50%
To jest niedopuszczalne
32%
Nie mam zdania
18%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Polacy wydają fortunę na promocje
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
112
Dachowanie na Sobieszowskiej
 
Aktualności
Kiedy zobaczyłam telefon córki w mule rzeki, to nogi się pode mną ugięły
 
112
Zjechał z drogi
 
112
Kolizja obok cmentarza
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group