Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8257
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzyka w gotyckiej przestrzeni światła

Piątek, 14 września 2012, 8:34
Aktualizacja: 8:39
Autor: Agnieszka Gierus
Jelenia Góra: Muzyka w gotyckiej przestrzeni światła
Fot. Agnieszka Gierus
Audiowizualny performance Strofy/Frazy, który miał miejsce wczoraj (13.09) w Miejskim Domu Kultury „Muflon” to kolejna, wyjątkowa propozycja w ramach Festiwalu Muzyki Teatralnej, organizowanego przez Teatr Cinema
Strofy/Frazy. Inspiracją dla tego niezwykłego projektu były dźwięki, rozchodzące się w gdańskich kościołach gotyckich – stukot kroków, tajemnicze szelesty, zagadkowe odgłosy, muzyka przechodząca od harmonii w dysonans.

– Chcieliśmy stworzyć przestrzeń, która silnie nawiązuje do muzyki. Najpierw powstały dźwięki, a dopiero potem staraliśmy się umieścić je w wirtualnej przestrzeni światła, która potrafiłaby oddać w pełni przestrzeń dźwiękową – wyjaśnia Ula Milanowska, która wraz z Sylwestrem Łuczakiem zadbała o oprawę wizualną i przestrzenną scenografię do muzyki Michała Jacaszka.

Twórcy projektu dodają, że zależało im, aby ukazać efekt rozchodzenia się światła w kościołach gotyckich. – Dźwiękiem i trójwymiarowym obrazem pokazujemy jak się wydobywa, jak rozprasza i w jak niezwykły sposób odbija się w przestrzeni – dodaje Sylwester Łuczak.

Strofy/Frazy to integracja muzyki z obrazem i światłem, to wyjątkowy spektakl, w którym wszystkie poszczególne elementy stanowią jednolitą strukturę i przenikają się nawzajem. Światło buduje tu nastrój – wzmacnia i podkreśla dźwięki, tworząc jednocześnie plastyczną przestrzeń, która przenosi odbiorców w wirtualny świat wypełniony tajemniczą muzyką z gotyckich kościołów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group