Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3981
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Muzyką podkreślili niemy krzyk artysty. „Mocny człowiek” w JCK

Czwartek, 23 lutego 2012, 8:40
Aktualizacja: 8:42
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Muzyką podkreślili niemy krzyk artysty. „Mocny człowiek” w JCK
Fot. Petr
Projekcja polskiego filmu epoki kina niemego zatytułowanego „Mocny człowiek” (1929) w reżyserii Henryka Szaro – ze współczesnym podkładem muzycznym w wykonaniu zespołu Maleńczuk Tuta Rutkowski Super Trio odbyła się wczoraj w Sali Widowiskowej JCK przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze.

– Zobaczyć ten film na dużym ekranie, posłuchać muzyki Super Trio przygrywającego w tle no to było dopiero coś! Niemy krzyk artysty, osoby dążącej za wszelką cenę do sławy, bogactwa, władzy, którą brawurowo zagrał Grzegorz Chmara, znany rosyjski aktor został tu podkreślony wyjątkowym brzmieniem. Jak nie przepadam za Maleńczukiem tak muszę przyznać, że tutaj jego maniera i charakterystyczny głos się sprawdziły – mówi nam Rafał Kowalik, uczestnik.

Istotnie bowiem, Maleńczuk Tuta Rutkowski Super Trio „sprawdzili się” w roli wykonawcy tła muzycznego do „Mocnego człowieka” w reżyserii Henryka Szaro. Filmu, który jest znakomitą adaptacją powieści Stanisława Przybyszewskiego - będącej psychologicznym studium artysty, który przegrywa walkę z samym sobą; teraz okraszoną dodatkowo znakomitym brzmieniem nu-jazzowym od pierwszej minuty filmu stanowiącym spójną całość z obrazem.

Innymi słowy, tytułowy bohater „Mocnego człowieka” - Henryk Bielecki upada moralnie przy akompaniamencie psychodelicznych improwizacji Super Trio - co w tym przypadku daje efekt naprawdę piorunujący. Projekcja odbyła się w ramach tegorocznego festiwalu ZOOM Zbliżenia. Dla zainteresowanych: film w nowej wersji dostępny na DVD w salonach Empiku

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group