Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5422
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzyka Mistrzów w Filharmonii Dolnośląskiej

Środa, 10 grudnia 2014, 9:40
Aktualizacja: Czwartek, 11 grudnia 2014, 12:43
Autor: Manu
Jelenia Góra: Muzyka Mistrzów w Filharmonii Dolnośląskiej
Fot. Organizator
W piątek (12.12) o godz. 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla Filharmonii Dolnośląskiej, w ramach cyklu “Muzyka Mistrzów”, wystąpi angielski tenor operowy Nicholas Sharratt z towarzyszeniem jeleniogórskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka oraz z udziałem Chóru Chłopięcego NFM – Narodowego Forum Muzyki. Koncert poprowadzi Elżbieta M. Terlega, która w tym roku obchodzi 40–lecie pracy artystycznej. Ceny biletu: 30 zł lub 40 zł (w zależności od sektora).

W programie koncertu: Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia g-moll KV 183 oraz Benjamin Britten – Kantata Saint Nicolas op. 42.

Nicholas Sharratt ukończył Royal Northern College of Music w Manchester (studia w zakresie wokalistyki) oraz londyńską National Opera Studio. Po zdobyciu nagrody imienia Erica Vietheera w Glyndebourne został przyjęty do renomowanej Peter Moore's Foundation. W środowisku muzycznym znany jest jako światowy odtwórca głównych ról w operach buffa, wśród których do najważniejszych należą, m.in.: Ernesto w “Don Pasquale” i Nemorino w “Napoju miłosnym” G. Donizettiego, a także rola Pedrillo w “Uprowadzeniu z seraju” W. A. Mozarta.

Chór Chłopięcy NFM został założony przez Andrzeja Kosendiaka w 2009 roku. Młodzi śpiewacy uczestniczą w regularnych próbach, a także odbywających się kilka razy w roku sesjach warsztatowych prowadzonych przez zagranicznych ekspertów, takich jak: Paul McCreesh, Eamonn Dougan, David Clegg, Michael Brewer, Matthew Venner, Jamesa Burton. Chór wystąpił na festiwalach, m.in. na Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena, Międzynarodowym Festiwalu Wratislavia Cantans, Leo Festiwalu. Współpracuje z Operą Wrocławską i wrocławskim Teatrem Polskim oraz przygotowuje oprawę muzyczną liturgii. W tym roku zespół odbył pierwszą trasę koncertową, chłopcy wystąpili w Wiedniu, Bratysławie i Pradze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group