Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8213
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzyka Indian na poranku

Poniedziałek, 22 października 2018, 6:13
Aktualizacja: Wtorek, 23 października 2018, 7:28
Autor: WAC
Jelenia Góra: Muzyka Indian na poranku
Fot. WAC
Muzyka pierwotnych mieszkańców Ameryki Północnej rozbrzmiewała podczas wczorajszego, (21.10) Niedzielnego Poranka Muzycznego pt.”Goście Matki Ziemi” w Filharmonii Dolnośląskiej.

Tym razem Rytm i Melodia (w tych rolach Dominika Łukasiewicz i Agnieszka Gierus) w poszukiwaniu muzycznej tradycji udali się do Ameryki. Przewodnikami w tej wyprawie byli Indianie z grupy muzycznej, którzy mimo groźnego wyglądu okazali się bardzo sympatyczni. Dzieci w trakcie spotkania mogły zobaczyć, jak wyglądają poszczególne elementy stroju indiańskiego, a także ich oryginalne instrumenty muzyczne. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania i muzykowania.

Spotkanie miało też swój dodatkowy walor edukacyjny. Najmłodsi mogli dowiedzieć się od Indian żyjących zgodnie z naturą, jak wsłuchać się w głos Matki Ziemi i jak żyć zgodnie z prawami przyrody. Pomocnikami gości za oceanu w tej nauce były dzieci z grupy „Jagódki” z Niepublicznego Przedszkola „Piątka”, które do występu w Filharmonii przygotowała Justyna Mróz.

Kolejny Niedzielny Poranek Muzyczny odbędzie się 18 listopada. Tym razem Rytm i Melodia powędrują na Czarny Ląd, czyli do gorącej Afryki.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group