Niedziela, 28 czerwca
37°C Jelenia Góra
reklamy

Muzyka Indian na poranku

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 1 min czytania

Muzyka pierwotnych mieszkańców Ameryki Północnej rozbrzmiewała podczas wczorajszego, (21.10) Niedzielnego Poranka Muzycznego pt.”Goście Matki Ziemi” w Filharmonii Dolnośląskiej.

reklamy

Tym razem Rytm i Melodia (w tych rolach Dominika Łukasiewicz i Agnieszka Gierus) w poszukiwaniu muzycznej tradycji udali się do Ameryki. Przewodnikami w tej wyprawie byli Indianie z grupy muzycznej, którzy mimo groźnego wyglądu okazali się bardzo sympatyczni. Dzieci w trakcie spotkania mogły zobaczyć, jak wyglądają poszczególne elementy stroju indiańskiego, a także ich oryginalne instrumenty muzyczne. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania i muzykowania.

Spotkanie miało też swój dodatkowy walor edukacyjny. Najmłodsi mogli dowiedzieć się od Indian żyjących zgodnie z naturą, jak wsłuchać się w głos Matki Ziemi i jak żyć zgodnie z prawami przyrody. Pomocnikami gości za oceanu w tej nauce były dzieci z grupy „Jagódki” z Niepublicznego Przedszkola „Piątka”, które do występu w Filharmonii przygotowała Justyna Mróz.

Kolejny Niedzielny Poranek Muzyczny odbędzie się 18 listopada. Tym razem Rytm i Melodia powędrują na Czarny Ląd, czyli do gorącej Afryki.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka