Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8964
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzyka Dni Papieskich w Karkonoszach na płycie

Piątek, 6 sierpnia 2021, 12:10
Autor: KSON
Jelenia Góra: Muzyka Dni Papieskich w Karkonoszach na płycie
Fot. Archiwum KSON–u
Organizatorzy koncertów w ramach Muzyki Papieskiej właśnie wydali płytę ze szczególnym podtytułem ” Na gruzach obłędu nienawiści Świątynie Zgody zbudujmy”. To nawiązanie do starożytnego Rzymu i wielkiego, także krwawego konfliktu i roli jaką w potrzebie zgody odegrała Świątynia Concordii, czyli Bogini Zgody.

W październiku 2018 roku w dawnym kościele Garnizonowym odbył się po raz pierwszy koncert muzyki papieskiej, na który złożyły się najwspanialsze dzieła muzyki barokowej mistrzów włoskich dedykowane Janowi Pawłowi II w 40. rocznicę Jego pontyfikatu. Kolejny koncert odbył się rok później i był dedykowany w ofertorium Musicale trzem papieżom – Janowi Pawłowi II, Benedyktowi XVI i obecnemu Ojcu Świętemu Franciszkowi, który w podziękowaniu przysłał do Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych podziękowania i błogosławieństwa na przyszłość. Trzeci koncert, zaplanowany na październik 2020, roku przerwał covid. Nie udało się też zrealizować pomysłu na kolędy i pastorałki bożonarodzeniowe w wykonaniu kapeli Karpiela – Bułecki.

Dlatego dopiero teraz - mówi wolontariusz KSON Adam Dąbrowski - oddajemy jeszcze ciepła płytę pt. „Trzecie dni muzyki Papieskiej”. Płyta ta ma szczególny podtytuł:” Na gruzach obłędu nienawiści Świątynie Zgody zbudujmy”. To nawiązanie do starożytnego Rzymu i wielkiego, także krwawego konfliktu i roli jaką w potrzebie zgody odegrała Świątynia Concordii, czyli Bogini Zgody.

To właśnie potrzeba zgody i pojednania dla miasta, państwa i Świata zainspirowała organizatorów Trzecich Dni Papieskich o czym na płycie i w audycji Radia KSON usłyszycie państwo w wypowiedziach księdza prałata doktora Andrzeja Bokieja, Jacka Paruszyńskiego – aktora teatru C.K. Norwida, który prezentuje fragmenty tryptyku rzymskiego autora Karola Wojtyły, a to wszystko przy pięknej liturgicznej muzyce.

Czwarty Koncert Dni Papieskich planujemy – mówi pan Adam- na 16 października br. i będzie to koncert szczególny. Wybraliśmy bowiem z katalogu umiłowanych utworów muzycznych wielkiego Polaka amerykańską, chrześcijańską muzykę w oprawie tradycyjnego jazzu z chórem Gospel włącznie.

Współrealizatorem zadania jest Starosta Karkonoski, Prezydent Miasta Jeleniej Góry, Burmistrzowie i Wójtowie niektórych gmin, przedsiębiorcy, a szczególnie Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, który niezmiennie wspiera działania Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych od czterech lat.

Każdy zainteresowany płytą proszony jest o kontakt z KSON (ulica Osiedle Robotnicze 47A 58-500 Jelenia Góra) od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00, mail: biuro@kson.pl oraz tel. 75 75 242 54.

Twoja reakcja na artykuł?

5
26%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
37%
Złości
6
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group